Fórum - Téma


Automobilisté versus Motorkáři


Fórum Pokec všeobecný Automobilisté versus Motorkáři1 ......... 5  6  7  8  9 ......... 16

Zamčeno: 2009-07-13 19:42:47, Hory
2009-04-05 23:10:05

to Diakon: Jistě máš pravdu, že jezdí spousta vygumovanců v rychlých autech a končí úplně stejně jak to co jsem nahoře popisoval s tou motorkou. Prostě nejhorší je když se spojí mládí, adrenalín, chuť se předvést, rychlý stroj a ještě alkohol či drogy a je průšvih na světě a může jet dotyčný třeba na lyžích.

Dobrou noc

2009-04-05 23:15:15

Ok, ale když už jsme u toho, tak vám sem taky hodím jednu příhodu - přišel za mnou celkem dobrý kamarád, že by chtěl motorku a jestli bych s ním nejel nějakou vybrat. Měl na ní cca 100 000,- což nebylo nic moc na to co chtěl, tudíž vybíral samé bourané nebo tak. Pár jsem jich s ním objel a vždy to končilo tak, že jsem mu to rozmluvil a on pomalu s pláčem odjížděl, byl to jeho sen mít motorku (naježděno však na slabší 0km), bohužel všechny vybrané motorky byly opravdu trosky kde mi u jedné tak uskočilo kolo, že jsem měl co dělat abych to na ní v zatáčce ustál, pak jsme zjistili, že je o 2cm posunuté do strany po havárii (prodejce nám tvrdil, že mu motorka jen upadla v garáži). Jelikož mě to už nebavilo tak jsem se na kamaráda vykašlal a řekl mu ať si našetří ještě něco a koupí si pořádnou zdravou motorku. Ale to ne, po týdnu přijel na mašině co si koupil a už na první pohled bylo vidět, že to také není zrovna ukázkový zdravý kus (pískající brzdy, promáčlý výfuk atd) no u stroje co jezdí přes 200 to není moc dobré. Říkám mu: hele jezdi hlavně opatrně, nikdy jsi na tom neseděl a fakt o není ze začátku sranda. hlavně nikde nefrajeř a jezdi radši sám a nikoho nevoz než se naučíš. Ale to on ne a tak po týdnu bylo po motorce a to když se chtěl před kamarády v autě ukázat a začal je přečdjíždět a pak nedobrzdil zatáčku. Mašina trefila billboard a on kopu se slámou. Motorka na odpis, jemu se nic nestalo. A dnešní skóre? 5 zničených motorek (on vždy bez jakékoliv újmy) ale také 3 zbořená auta a opět on vždy bez újmy. Nikdy nezranil nikoho dalšího, ale to je prostě dle mě jen otázkou času. ještě podotknu, že mu to vše i motorky financovala maminka - což je dle mě taky hloupost když jednu zboří tak mu dá prachy na další. Auto nebylo ani jedno jeho co zbořil a zbořil je jen proto že si chtěl něco dokazovat. Tím chci ukázat že stejně se chová člověk za volantem i za řidítky a tak takového člověka bych se bál posadit i za řidítka tříkolky.

2009-04-05 23:17:40

Blueberry: Tak tak to je to na co poukazujicelou dobu. No hlavně všem zde přeji ať se vám tyto problémy s šílenými motorkáři, blbci za volanty, pitomci na lyžích nebo třeba bezmozci na sáňkách vyhnou velkým obloukem a ať se vám jezdí dobře a bez problému. Taky jdu chrnět tak dobru všem

2009-04-06 01:25:50

lidi je to tu na tři tábory jeden rve všechny motorkáře do jednoho pytle, druhej tábor je trošku povolnější a nechává motorkáře žít svůj vlastní at už je jakkoliv dlouhej a třetí tábor má mezi motorkářema dobrý kamarády nebo sami motorku řídí a hájí svou vlastní pravdu, myslim že i kdyby se tady rozpoutala válka a je jedno jaká žádnej tábor neustoupí a takhle jak to jde už nějakejch 7 stránek takhle to půjde až do halelůja, jo každej má svůj vlastní názor někdo něco píše ale neví o tom vše a druhej to kritizuje jenom proto že na slovensku nebo kde zabyl zfetlej motorkář nějaký dítě. já říkám že ten co to udělal a že o tom nevím vše zaslouží ten nejhorší trest ale prostě smůla řídil motorku a noviny maj opět zase o čem dlouhou dobu psát, at je nehodovost jakákoliv a at motorkáři jezdí třeba jen jeden měsíc v roce, motorka je stále adrenalinovej sport at už vyjíždíte z garáže a nebo valíte 250 na dálnici, je to adrenalin a strach co vás žene a to máte lidi i v autě když to valíte, magorů je dost na každý straně at je statystika jakkoliv velká někdo tu psal že motorky na počet bouraček vedou nad autama a proč teda nenapsal za kolik z tech bouraček motorek muže opravdu motorkář?? A kolik jich způsobyl řidič AUTA!! magor jako magor jak v aute tak na motorce byly jsou a budou, nikdy ze silnic nezmizí magoři a proto čest slušnejm řidičům at to má 2 nebo 4 kola. Osobně co řídím tak mě nikdy motorka neohrozila což se nedá říct o automobilistech jednou jsem obětoval i kolo abych se vyhnul čelní srážce a cesty jsou dost široký na to abych motorkářovi uhnul aspon o těch 30 čísel a vím jistě že žádnej hřebýk sklo nebo kdo ví co ještě tam není nebot po všech cestách jezdí autobusi a auta nad 3,5 tun a ty to předemnou vyženou nebot jsou moc tlustý a jezdí většinou těsně při krajnici, takže žádnej strach z uhnutí to že člověk neuhne je jen ubohý nevidím důvod proč má motorkář čuchat tu krásu co vypouštim z výfuku a kamínky co odstřeluju gumama a ostříkovače co použiju, proč?? já si užívám jízdu a on chce taky tak ho pustim at taky nasaje trochu té vůně a né mých výfukovích plynů!! kolik zvás nadává když před vámi jede bus nebo stará taktra a říká jak smrdí a zavírá okýnka?? tak se přesně cítí motorkář když jede za vámi vy taky hledáte okamžitě místečko kde tu velikou smradlavou a bordel odhazující potvoru předjet, a to nemluvím o deštivém počasí kdy odhazuje ještě veškerej sajrajt co je nasilnici, a jestly mám tomu motorkáři jízdu spříjemnit tím že mu uhnu tak to milerád udělám, na mašině nejezdím jen proto že jsem srab a nemám na to odvahu. ale kvůli tomu nebudu na ně nadávat a neuhýbat jim z cesty na to si myslim že jsem dost fér a zachovám se vždycky tak jak by se mi líbilo aby se zachoval někdo ke mě!! TÍMTO SE HLÁSÍM K TÁBORU ČÍSLO TŘI A JE MI VŠE JEDNO!

2009-04-06 07:11:03

bobyk: Krásně napsáno Né já myslím, že každ má nějakou tu pravdu a realita je vážně někde uprostřed, ale z principu se také řadím do "táboru číslo 3" a to proto, že kdyby tu byla jen 1čka a pár dvojek, tak si tu všichni jen zanadáváme a hotovo, takhle je to i zajímavější a alespoň jsme se dozvěděli něco o brzdné dráze což je fakt že jsem nikdy dříve nestudoval kolik je a stydím se za to. Ale jinak vážně všem přeji ať mají štěstí a potkávají na silnicích jen to dobré a na oho se už nějaká ta smůla nalepila, tak ať hned nezanevře na všechny kolem sebe.

2009-04-06 18:24:52

to Bobyk: Vesměs nemám nic proti tvému názoru, jen rozhodně nesouhlasím s tím, že bych měl někomu uhýbat - samozřejmě pokud mě donutí uhnout do krajnice svojí bezohlednou a riskantní jízdou kdokoliv ( motorkář, autař, kamioňák ), tak raději vjedu i do příkopu než abych se s někým střetnul, ale dobrovolně nikomu uhýbat na krajnici nebudu.

Dodám, že si myslím, že se řadím mezi tolerantní řidiče, který když vidí, že někdo za ním spěchá a nevidí přezemne, tak mu bliknu, že může jet, když vidím, že nic nejede a nebo nepředjíždím, když vidím, že se motorka hrne v dálce jako o život a nechám toho blázna vklidu přelétnout byť bych logicky nemusel.

2009-04-06 18:34:22

zrovna jedu dnes po městě,hezky 50 a kolem mě proletěl na motorce ,takový kilčo mohl jet.A kus předemnou se otáčel někdo v autě,vytáčel sem na zastávce a zařazoval se do pruhu.Ten blbec na motorce měl co dělat,aby se mu vyhnul jako vůbec bych se nedivil tomu v autě,že by ho přehlídl

2009-04-06 21:48:55

To bluebery, jasně taky rád když někdo předemně nevidí tak mu hodim blinkr aby věděl že může jet, a zase ohromně mě to potěší když mi to udělá tky a já pak mužu v pohodě jet, ale třeba já uhnu třeba motorkáři nebo i rychůlejšímu autu nic na tom nevidím, a mě to nijak neuhrozí.

2009-04-06 21:57:35

to Bobyk: No s tím uhnutím - poté co jsem kvůli své "dobrotě" málem sestřelil cyklistu na krajnici, tak na nějaké uhýbání z vysoka "seru" - nevidím důvod uhýbat někomu, kdo nedodržuje EXTRÉMNĚ pravidla provozu a krom sebe ohrožuje i ostatní. Jak jsem řekl - bliknu , že má volno a že o něm vím, ale neuhnu - nestojí mě to za to, abych někoho pak srazil, či jel nějakým svinčíkem. Navíc proč se omezovat kvůli někomu, kdo nedodržuje pravidla a to ještě extrémně. V tomto máme jiný názor.

Komu uhnu a i zastavím je když vidím, že jede někdo na majáky - to by ale měla být povinnost.

2009-04-06 22:59:01

Tady se podívejte na jednoho adrenalínového magora - měli mu nakopat ještě tlamu.

http://webtv.idnes.cz/?relation=070907140954380

2009-04-06 23:53:38

To bluebery, tak to je rána a pořádná to je teda slušnej magor to nepochopim bejt tim policajtem tak ho tam na místě asi zabiju nebo já nevim. no hele je to na každim jestly uhne nebo ne ty s tim nemáš dobrý zkušenosti a tak neuhneš a taky ti to nikdo nepřikazuje at si tě předje de sám to je tvoje volba a nikdo na tebe za to nemuže bejt naštvanej, tojo já třeba uhnu neříkám že vždy to promin že jsem to nenapsal už dřív ale taky vždy neuhnu nestává se mi to tak často že uhýbám motorkářovi většinou kolem mě jenom proběhně ale někdy taky neuhýbám třeba když je odstavený auto nebo jak říkáš jede kolonka ciklistu to je pak hazard a to at sis mě radši předjede já sám nikoho ohrozit nechci a ohrožovat nebudu a jsem si jist že on ten motorkář to třeba pochopí..

2009-04-07 07:22:28

Pěkné video, to je na Budějovické v Praze Njn ale opět takových videí sem naházím tuny s auty.

Blueberry: hele opět jen malé rýpnutí, ale něco na tom je - uhybám jak motorkářům, tak i autařům, jezdím jako každý kdo bydlí v Praze v pátek z Prahy a v neděli zpátky. Samozřejme jedeš v koloně aut pohybující se cca 80km/h (když to jde) proto nevidím důvod proč přoč bych předjížděl (když tedy nejedu za smradlavým náklaďákem, starým dieslem a nebo za někým, kdo mi přijde vyloženě nebezpečný svou jízdou). Jenže se najde spousta lidí (co 15 minut mám vypozorované) co i v té koloně za každou cenu předjíždí. Na motorce to pochopím, ono jet 80km/h a furt čumákovat je fakt únavné a to o dost více než v autě. Neuhýbám za krajnicic, ale k čáře najedu, motorka se vejde se mnou do pruhu (na beešovské i za Příbramí na Písek je to široké dost), ale nepochopím blbečky v autěch co hodí mišku sem a mišku tam aby se posunuli o jedno auto - víš jak je to neekonomické na spotřebu? Ale i takovýmto se rád uhnu a víš proč? Radši se jim uhnu (opět jen po čáru) než aby mě takovej blbec zbořil, protože jede nalepený na prdeli. Jenže auto se vedle tebe do jednoho pruhu nevejde a když tě takto předjíždí tak tě vytlačí až za krajnici a uhnout mu musíš než si nechat orvat své auto. Ta motorka se fakt vejde a tak s tím nemám problém.

2009-04-07 07:24:43

A tady vám dávám také jedno videjko pro pobavení a zlehčení atmosféry

http://videos.streetfire....ends-in-austria_79181.htm

2009-04-07 08:42:02

to Bobyk: K tomu volovi co ujížděl ještě dodám, že v TV Nova se kořen obhajoval, že majáky neslyšel, že jel podle předpisů, že na červenou neprojel a že ho policiajti srazili. Pak se našel "rádoby" svědek, který tvrdil, že motorkář stál na semaforech a policiajti se přiřítili a vrazili do něho ze zadu - v TV hrozně nafouknutá aféra.

Nakonec byli oba panáčkové potrestaní, jeden za neuposlechnutí výzvy a další přestupky a druhý za křivou výpověď - oni si pitomečci neuvědomili, že vše nahrávala kamera v autě a ještě kamery na sloupech ve městě, kde bylo vše zdokumentované

2009-04-07 08:50:25

to Diakon: No máš recht, že se s těma co ujíždějí policajtům roztrhl pytel - naštěstí už mají lepší auta a z 99% ujíždějící je lapen či si rozmlátí hubu sám. V nejhorším případě to co "možná" ujede se včas rozstřílí Určitě je ale dobře, že policajti se na ujíždějící auta nevykašlou, protože co sleduji v televizi, tak poslední dobou se jedná vždy o kradené auto a nebo o nějakého parchanta co má být ve vězení.

Ta Praha je výmluvná a nechápu jak můžou někteří spěchálkové s autama v páteční koloně přeskakovat z pruhu do pruhu. V tomto případě naprosto chápu motorkáře co v pomalu jedoucí frontě si v klidu předjíždí - popravdě mu to v dobrém závidím, že se nemusí courat ve smradu

Jinak abysme si rozuměli, s autem místo na projetí motorce udělám, když to jde, ale na krajnici mě nikdo nedostane pokud nejde vysloveně o život.

2009-04-07 09:08:19

Blueberry: Konečně stejné názory Já věděl že si nakonec porozumíme a najdeme zlatou střední cestu.

2009-04-07 09:26:08

souhlasim, ale s vyjimkou nahaneni lidi po silnicich. Policajti si mnohdy hraji na cowboje a neuvedomuji si, ze tou sovu slavnou honickou za nejakou 20 let starou corkou ohrozuji zdravi a zivoty jinych ucastniku provozu, at uz ridicu nebo chodcu. Akorat vyprovokuji ujizdejiciho k nebezpecnejsi jizde. V tomhle nevidim logiku.

2009-04-07 09:36:28

to dopr: Naprosto s tebou nesouhlasím, uvědom si 2 věci:

1) podle tebe mají teda nechat zloděje ujet? - uvědomuješ si co to je za blbost? - co kdyby někdo ukradl tvé auto a policie ti řekla, že kvůli bezpečnosti ho nechali ujet? - to by si řval

2) představ si, že by se profláklo, že policie nehoní ty co ujíždějí kvůli tomu, aby někoho neohrozili? - jakou by měli autoritu a všichni zlodějíčci by ujížděli a v klidu se smáli, že je všichni nechávají ujet - vždy´t je to hovadina

Naopak jako to je všude jinde na západ od nás - přehradit cestu a řidiče co nezastaví a ohrožuje ostatní rozstřílet na hadry či ho jiným silným autem poslat někde do kandelábru či ze stráně.

2009-04-07 09:41:17

Ano, prave, ze existuji i jine metody chyceni ridice nez ty, kdy se v plnem provozu riti 10 policejnich aut a nahani jednoho vola. Jsou i jine moznsoti, jak ridice zastavit a o to jde

2009-04-07 10:14:36

to dopr: Tak mě je prosím tě vyjmenuj - jsem opravdu moc zvědavej co máš na mysli. Podle mě a mé znalosti zákonů je nejjednodušší řidiče prostě dohnat a zastavit, ale nechám se překvapit co máš na mysli.1 ......... 5  6  7  8  9 ......... 16