Fórum - Téma


Automobilisté versus Motorkáři


Fórum Pokec všeobecný Automobilisté versus Motorkáři1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 16

Zamčeno: 2009-07-13 19:42:47, Hory
2009-04-02 07:36:39

cuir: Díky za uznání toho, že jsem měl pravdu. Co se týká příspěvku tak hemzy jsou zprávy z tv nova které ty jsi citoval, proto to nevidím jako urážející, není to tvá informace, ale informace z tv nova a opravdu to jsou hemzy. Sry, ale myslím, že se za to televize i pak omlouvala, byl to jimi najatý kaskadér který se měl jako vybourat, bohužel se mu to trošku více vymklo. Nikdo z přítomných motorkářů toho člověka ani neznal. Proto opravdu za těmi hemzy si stojím ale né že by jsi ty psal hemzy, ale že jsi je opsal. Stejně tak jako tv nova řekne kec, že brzdná dráha motorky je 80 metrů - pak tomu všichni tady z vás uvěřili a přitom to není pravda, možná když vezmou půltunovýho goldwinga a zkouší to s ním - myslím, že se nikde úmyslně neuváděl stroj na jakém to bylo měřené.

bobyk: pokud si ho chceš přečíst celý tak mi pošli mail interkou, rát ti to přepošlu.

mirin: v tom testu jezdili na asfaltu a to na nějakém né zrovna novém nebo rovném, aby nejvíce napodobili podmínky na silnici, vedle měli dráhu z betonových panelů na kterých si mysleli, že to bude brzdit hůř, zkusili to i tam a zjistili, že se na tom brzdí úplně stejně.

1) vynese do protisměru, to je ale o zatáčce a né brždění a sorry, ale to že někdo neví kolik si může dovolit do zatážky se může stát i u auta. Co se týče bordelu, ano jsou situace kdy ten bordel je nepříjemný a nebezpečný, v tom souhlasím.

2) ano s tím také souhlasím, veřím, že pokud jede tak do těch 150 tak je řidič tu rychlost schopen ještě odhadnout, přeci jen když vidím motorku které bych měl dát přednost tak si dám pozor a radši počkám i když se z toho pak vyklubě nějaký blbý skůtr. Opět ale kdo je slušný tak do křižovatky tolik nepojede a stejně tak rychle může jet i někdo s autem - ale uznávám, že u motorky je to častější.

3) Co se týká motorkářů tak je to opět o lidech, stejně jako řidičů v autě. jezdím skoro každý den a dost a není cesta kdy bych z někoho nevykvet nebo mě někdo neohrozil. Jak jsem již psal tak tam je problém ten že motorka je celkem levná záležitost s vlastnostmi superrychlého auta, které ale stojí třeba 10x tolik. Každý si jí koupí aniž by měl jakékoliv zkušenosti a hned si koupí nějaké dělo. Opět ale to samé se děje i u aut.

2009-04-02 07:40:43

tady jako si myslím že není co řešit, z toho článku to musí vidět i slepec že motorka zabrzdí neporovnatelně lépe než autí... díky za supr článeček

2009-04-02 08:07:01

Jo ještě bych jen chtěl podotknout pro objektivnost, že nejkratší dráha na motorce bez ABS je naměřená Smržem, ale je to trošku extrém, protože to celé brzdil ve fleku na předním kole, ale zase na druhoustranu nejhorší dráha na motorce s ABS u Petry je měřená tak, že se bála jelikož na tom sěděla po prvé a při brždění jí ani nezapracovalo ABS jak málo brzdila. Tudíž jako optimální hodnoty motorkáře bych bral prostředního jezdce a jako hodnoty pro začátečníka bych bral Petru, ale nepočítal bych jí ten jeden pokus.

2009-04-02 08:10:31

Povedené téma. Těší mě společnost tak zodpovědných a zákonů i předpisů dbalých řidičů. Nicméně dovoluji si připomenout všem jejich mládí a prohřešky, které byly pro rodiče nepochopitelné, amorální a v neposlední řadě i velmi nebezpečné. Neobhajuji "šílence na dvou kolech", ale ono na těch čtyřech je jich také dost a dost. Konstatuji jen, že současný životní styl se nemůže silnici vyhnout. A trvá vždy nějaký čas než si člověk uvědomí, že strop jednoho bývá podlahou druhého. No, a někteří lidé "nezmoudří" ani věkem....(mirin dík. Dávám také a neptám se komu)

2009-04-02 15:02:42

podle mě je duležité aby si každej jedinec uvěšdomil kde je právě ten jeho strop..

2009-04-02 20:43:09

Není nic jednoduššího než to zkusit v praxi. Kdo má nějakou pořádnou mašinu (já jsem z kola venku,mám už jen Jawu23 )tak ji vemte ,někdo ať vezme nějakou mazdičku co má kotouče všude(kvůli objektivnosti),a uvidí se hned... Já osobně sázím na auto. Pro začátek 100kč.

2009-04-02 23:30:31

přidávám kilo k tobě

2009-04-03 00:13:09

mám ČZ 175 z roku 60,brzdí jak moje první kolo

2009-04-03 08:44:34

Mirin: Opět říkám, že mohu porovnat a mašina zabrzdí z o půlku větší rychlosti na stejné trase a to nebylo berždění na krev (v autě ano), pokud se podíváš na předchozí stránku tak tam to máš i jasně napsané a test, tak nevím co tu zase řešíš. Takže mám u tebe a u bobyka kilo

2009-04-03 13:40:38

Absolutní souhlas s Diakonem vyjádřili i kamrádi profici. Na akcelaraci, na brzdy ba ani na rychlost v zatáčkách na "slušnou" mašinu auto prostě NEMÁ. Kinetika je sviňa. Je fakt, že nikdo z nich ještě nejel v F1.....

2009-04-03 17:36:59

je to tak...diakon ma pravdu ...ten test co tu zverejnil mluvi za vse... Jeste by mohl nekde najit priznani novy ze se jednalo o najateho kaskadera... :D ja sem sice psal ,ze je to nova a ze pravda bude nekde uprostred , ale pokud fakt toho kaskadera najmuli a on se takhle krasne vysekal..no proste lool..

Jinak dneska je uplne nadherne. Celej den sem se tesil jak pojedu domu nablejskanym autem, pekne okna stazena,sibr odhrnutej , decentne pustena muzika...parada zalezitost.. :) kolem me motorky litaly jako vcelky kolem kvetu...no fakt sranda...mam super naladu a ani mi nevadilo ze motorkari raplujou se zblaznenejma hormonama :D..snad do dojeli vsichni :)

2009-04-03 20:38:24

to Diakon: Víš co by bylo asi nejlepší - kdybys někde na sraz přijel s mašinou a vyzkoušeli jste to - jet někde 100 km/h s autem a oba v určitém místě na to dupnout

2009-04-03 20:46:42

Diakon:já vůbec nic nechci řešit ,jen prostě diskutuji. Mám totiž trošku jiný názor.Podívej se na tohle:http://www.repubblica.it/.../2007/motori/frenata.html A pak to porovnej s tvojí tabulkou a uvidíš že motorka opravdu brzdí lépe ,ale jen v rukou zkušeného řidiče.

2009-04-03 20:54:27

to mirin: hezké - tak vidím, že jak motorkáři, tak automobilisté mají své odborné studie a můžeme všichni porovnávat

2009-04-03 21:26:12

je az s podivem jak bezvadne brzdi tezka volva...docela me to prekvapilo...a moje mx6 tam v testu neni..je to zaujate na nova auta :( fnuk...

2009-04-03 21:27:39

Já jen že pokud Diakonovi brzdí motorka z o polovinu větší rychlosti na stejné vzdálenosti jako auto,tak mu špatně brzdí auto.Motorka ze 150km/h -76m,auto ze 100km/h- 40m.To je jasný fakt, ale na druhou stranu je fakt že i průměrná motorka v rukou DOBRÉHO řidiče je lepší než i to nejlepší auto.

2009-04-04 03:32:31

to mirin, myslim si že si právě zatloukl tomuhle sporu poslední hřebýček do rakve, to porovnání je skvělý.

2009-04-04 07:10:06

mirin: No jenže když koukneš na ty nejlepší auta co tam máš tak stále mají brzdnou dráhu dejmetomu stejnou jako ten střední jezdec (ta holka na těch motorkách seděla poprvé v životě, to se myslím do porovnání nedá moc započítávat), tudíš spor co brzdí lépe je o tom, že motorka brzdí lépe - a jasně že v rukou zkušeného řidiže, když posadíš do auta nezkušenou řidičku tak taky nedosáhne takovéto brzdné dráhy. Jinak mi věř, že brzdy mám v pořádku a motorka o které mluvím má ještě o dost silnější brzdy než motorky zde v testu, kdybys pořádně četl tak jsem psal, že zmiňovaná mašina má 6ti pístky brzdy, taky má větší průměr kotouče tak asi vím o čem mluvím, taky v tomto testu porovnávám průměrné motorky (litry mají zase o něco lepší brzdy a ty neporovnávám, takže když porovnám tyto průměrné motorky, s průměrným autem u nás nejběžnějším - fábia a octavia - tak jsme nohama na zemi). Nemusím si nic dokazovat někde na srazu, protože jsem to už zkoušel tak to vím a věř mi, že brzdy na autě mám v nejlepším pořádku. Jinak kdo byl na Mělnickém srazu tak sám viděl jak na fest a v jaké rychlosti jsme brzdil na konci dráhy a ubrzdil, s autem by to nešlo.

2009-04-04 07:12:49

mirin: Ještě k té brzdné dráze větší o polovinu jak jsem psal. Nebylo to při rychlosti 100km/h ale o dost větší, tudíž výhoda motorky že má lepší brzdy je v tomto případě nepřímo úměrná a tudíž je to tak jak jsem napsal. Když máš u něčeho podstatně lepší brzdy a navyšuješ u obojího rychlost ze které brzdíš a tak je to nepřímo úměrné. To znamená, že budeš na mašině při přímonavyšované rychlosti dostávat kratší a kratší brzdné dráhy než u auta ve stejné rychlosti. tzn. když pomineme těch 100km/h, tak jsem schopen z o půlku vyšší rychlosti (nad nějakou rhodnotu) mít stejnou brzdnou dráhu.

All: Ale nevím proč tu stále řešíme brzdnou dráhu, jak říkám to je myslím jasně vyřešené. Proto stále tvrdím, že to stále není o skupině ale o lidech jak kdo jezdí a jak se kdo chová a stejně tak je tomu v autech a stejně tak je tomu třeba v kamionech a tak. Taky každé ráno cestou do práce potkám 50 kamionů z nichž 10 mě nasere páč se předjíždí na dálnici, vjedou mi tam a tak, a osobáky? Ty mě nasírají dnes a deně a to ani nemusím jet autem, stačí když vidím jak někteří parkují, jak mám zase omlácený bok od vedlestojícího auta atd.

2009-04-04 08:08:50

A je to tady!Autaři versus motorkáři!Je až s podivem,že tento fenomén se vyskytuje i na těchto "motoristických"stránkách!!

Můžu za sebe říct,že jezdím na dvou kolech od13 let.A můžu tady brečet kolik nepravostí se mi od autařů za tu dobu stalo.

A jak už tu bylo zmiňováno,je to o lidech.Někdo vám uhne na krajnici a vy můžete v pohodě projet a někdo vám začne valit ostřikovače..A to samé když jedu v autě:někdo si tu přednost vynutí,někdo čeká až o něm víš a uhneš,předjede tě a poděkuje..

A k té brzdné dráze:kvůli rekonstrukci nehody (moto-autobus),jsem byl požádán,o zapůjčení motocyklu.Mám motorku z 91 roku,jednokotoučovou brzdu,dvoupístek,váha suché 240kg,s náplněma a se mnou 336kg a z pěti pokusů z 90km/h,průměrná brzdná dráha 39,6m!!

Na závěr:Diakone nedej se!! A motorkám zdar!!Kdo z autařů nejel na mašině,nikdy nepochopí,o čem to je..1 ......... 2  3  4  5  6 ......... 16