Fórum - Téma


Automobilisté versus Motorkáři


Fórum Pokec všeobecný Automobilisté versus Motorkáři1 ......... 12  13  14  15  16

Zamčeno: 2009-07-13 19:42:47, Hory
doris  
Doris
2009-07-07 10:36:32

Ach ta česká povaha..... Když máme předpisy, tak jsou od toho, aby se porušovaly a to velmi výrazně, že? Zajímalo by mne, jak by si ti rádoby závodníci počínali v jiných zemích, třeba v takovém Rakousku nebo Švédsku a pod. Tam se o předpisech nediskutuje, tam se dodržují. A nediskutuje se to tom, zda nějakého šílence, co chce na veřejných cestách závodit, pusti či ne. Není to sanitka ani hasičský vůz, který potřebuje jet rychle oprávněně, takže nechápu, proč ustupovat sobcům, co si hrají na F1a stále jim nedochází, že cesta NENÍ závodní dráha... nemám potřebu někoho blokovat, ale proč se uhýbat na špinavou krajnici, aby mne pán závodník mohl předjet? Když jedu striktně dle předpisů, jsem brzda provozu, pokud jedu o těch 20% rychleji,pořád to mnoha dementům je málo a musí za každou cenu předjíždět a ještě ukazují sprostá gesta..... Já opravdu po každé cestě děkuji Bohu, že jsme ji bez úhony přežili, protože mnoho rádoby řidičů se chová jako vrazi a to bohužel nejen k sobě... Takže já takovému závodění po veřejných cestách říkám rozhodně NE! Když jsme včera jeli autem, jel před námi v klidu a pohodě motorkář na silném stroji, takže se dá takto jezdit a nikdo mi nenamluví, že když mám silný stroj, že předpisy pro mne neplatí................. Pak se z ničeho nic vyřítil vymaštěnec v Octávii RS a hrál si na Kobru11. Vše je v lidech a bohužel povaha mnoha českých řidičů je tragédie...

2009-07-07 10:39:08

DIAKONE: Budeš se asi divit, ale z 95% jezdím striktně podle předpisů - jediné co třeba očas poruším je opravdu ta rychlost což přiznávám, ale jen o několik km/h ... záleží na provozu, hodině, atd. - vím, že bych neměl a tak pro případ, že mě policajti zastaví se s nima nehádám - v podstatě jezdím tak, abych se vešel do pokuty max. 1 000 Kč Jsou ale i úseky, kde jedu raději pomaleji než povolených max. 50km/h. Co v žádném přépadě ale neporušuji jsou zákazy vjezdu, zákazy zastavení, stání na trávě, červená, závory, plné čáry, atd.

Nikomu naschváli nedělám, když mohu uhnout či někoho pustit, tak to udělám, ale né tím, že si to bude někdo vynucovat najížděním na auto či vyblikáváním nebo troubením.

Víš jak jsi psal o tom tvém závodění s tím BMW - mě to přijde, že jste se tak dlouho hledali až jste se našli - prostě se zrovna potkali 2 černé ovce - hlavně, že jste se nerozsekali.

2009-07-07 10:42:43

Doris: Ano doris, tak tento příspěvek bych ohodnotil několika hvězdičkama. Myslím, že to přesně vše vystihuje. Ono totiž já neříkám, že máme uhýbat, ale dostávají mě ti co jim to sice vadí ale schválně blokují pak provoz a tak - čímž také porušují sami předpisy - např. tou neoprávněnou jízdou v levém pruhu atd. Proto bych to viděl na 4skupiny - šílenci co jezdí jako magoři, pak ti, co jedou na pohodu a když vidí takovéhoto šílence tak mu radši uhnou, pak ti co jezdí taky na pohodu, ale neuhnou - zdá se jim to třeba nebezpečné a není k tomu důvod a pak ti co třeba také jedou na pohodu, ale pak schválně když někoho takového vidí tak brzdí, vyjíždějí atd a sami tak porušují předpisy.

2009-07-07 10:48:06

Blueberry: Nejde o závodění, jde o to, že my jsem jeli na pohodu, ale BMW tě předjede, pak dupne několikrát na brzdu, pak zpomalí na 50, pak zase přidá. A pak ti zase dupne na brzdu. Normální člověk jede dál a je to, ale tenhle takto prudil dost dlouho a dost nebezpečně, není to o tvrdohlavosti, je to o tom, že pak je takovéhoto blbce lepší předjet. A to fakt né že by v tom bylo nějaké závodění. Sorry, ale říkat závodění tomu že na motorce předjedeš auto to je fakt síla, to je jako kdybych říkál, že závodím s cyklistou kterého jsem autem předjel protože mi jezdil před autem a tak.... To se zase ukázalo jak se dá všechno obrátit ve svůj prospěch že?

A když tu sám přiznáváš že taky porušuješ předpisy - byť jen rychlost (já také jen rychlost) tak sám vidíš že tvrdíš něco co pak zase popřeš atd a takhle to je celé pořád dokola a né jen v této diskuzi.

2009-07-07 10:53:24

No tak, když ti dělal naschváli, tak jsi měl být nad věcí a třeba zastavit - ty jsi se rozhodl mu ukázat, že ti to jede rychleji

Přesně to jsem čekal, že mě napadneš zato, že napíšu své přiznání, že i já nejsem bezchyby - ono totiž kdybych napsal, že nidky nic neporuším, tak bysis zase našel bič, abys mě s ním ztloukl

Však jsem taky psal, že jsem si vědom, že bych neměl porušovat rychlost ani o 1 km/h a taky jsem napsal, že si za to případně ponesu zodpovědnost. Ale on je opravu velký rozdíl jet po městě 55km/h a nebo 150km/h, mimo obec 100km/h nebo 200 km/h a na dálnici 150 km/h nebo 250 km/h ... a přesně toto jsou rozdíli mezi člověkem s mozkem a cholerickým magorem co si své malé sebevědomí léčí v provozu.

2009-07-07 10:56:25

Bluberry: Nezapomen ze mas jezdit nejen v pravem pruhu ale take v JEHO PRAVE CASTI.

Timpadem uz dodrzenim tohoto se "legalne" uhnes motorkarovi, nebo komukoli, kdo Te chce predjet.

Kdyz je siroka krajnice a je v dobrem stavu a uhnes se az tam, je to sice proti predpisum, nicmene je to bezpecnejsi kdyz se clk uhne az tam. Ale ikdyz nechces porusit to ze za krajnici vjedes, tak se aspon drz pri prave care praveho pruhu, jak rika zakon.

2009-07-07 10:56:53

No jo vždyť ta tzeď je přeci bílá že? Tak musí být bílá pro všechny a jiná možnost prostě není. Nemám už slov. Tlouct hlavou proti zdi jako někteří tady fakt nebudu. Lidi sáhněte si nejdřív do svého svědomí a pak tu něco plácejte. Tohle už fakt není diskuze

2009-07-07 10:58:20

marabu: no jo, ale to né to je lepší se lepit na středovou čáru víš? Jen aby když já nemohu jet tak nemohl nikdo jiný. Ale za 5 minut tu bude psát jak uhýbá a tak. Nemá to cenu se tu snažit.

2009-07-07 11:00:49

MARABU: Děkuji - na krajnici si uhýbej ty - vybírat sklo a hřebíky nechám pro jiné a co je nejhorší je to, že se uhnu na krajnici a srazím nějakého cyklistu nebo vrazím do odstaveného auta a bručet půjdu já.

Naschvály nedělám, ale nejsem loutka, kterou bude mávat nějakej vygumovanej závodník co si něco dokazuje, nehledě na to, že jsou takový borci co tě jsou schopni v 200 km/h podjet právě poté krajnici a druhý to vezme vlevo vedle vás. By mě zajímalo jak by reagoval ten co mě chce podjet, kdybych s autem cuknul právě na tu krajnici, aby mohl předjet ten co mě předjíždí zleva.

2009-07-07 11:02:37

DIAKON: Ty máš dneska vážně slušna vypláchnuto ... nepodsouvej mě něco o tom, že je lepší se lepit na středovou čáru - pokud nemáš v hlavě místo mozku vydlabanou kostku, tak jsem tu asi 3* psal, že nikomu naschvály nedělám a že když můžu tak se uhnu

2009-07-07 11:10:04

Blueberry: Plách plách to je fakt zábava, asi napíšeš příspěvek, ale už nevíš co jsi psal v tom předchozím atd. Nikdo po tobě nechce abys uhýbal za čáru. Ale toco píšeš je pravda, jsou lidé co tě předjíždí i přes tuto odstavnou čáru. Jezdím každý týden Tábor - Praha a zpět což kdo to tam zná tak ví jak to je - pruh do kterého se vejdou dvě auta, odstavný na auto a ještě kus zbyde a stále je dost těch co jsou nalepení v koloně která jede 50 - 70km/h na středové čáře a prostě tu motorku nepustí. A to nikdo nejede 200, na té motorce prostě jede 80 - 100. A fakt jsem se pobavil když jsem před Benešovem trčel v zácpě a borec mě začal předjíždět v odstavném - ale s autem A né že by někde hned sjížděl nebo tak, prostě v klídku jel.

Blueberry: nehádejme se, přešlo to někam kam jsem nechtěl, tudíž říkám to co jsem říkal na začátku jen to napíši snad srozumitelně. Rád motorkám uhnu když vidím, že na krajnici nic není nebo že tam nic nestojí atd (mám přeci oči né?) Pokud tam nevidím tak najedu alespoň k čáře a rád uhnu jak motorce tak autu. Sám po nikom nevyžaduji aby mi uhýbal, jen mě štve když úmyslně brání předjetí jen proto že prostě rychleji se jezdit nemá a nebo i jen proto že prostě proto i když sám jede třeba 60 a táhne za sebou třeba vozejk. A magoři jsou prostě všude stejní a stejně tak jako ty jezdíš rychleji autem tak se dá jezdit rychleji na motorce a nemusíš vždy letět 200.

2009-07-07 11:11:41

Diakon: Jasny.. nebo jako pilot....mit ji presne uprostred podsebou... abych nenajel na kaminek na krajnici... Ti proti se prece muzou uhnout ne? Maj krajnici

Blueberry: Je jasny ze na krajnici nepojedes kdyz vidis ze je vytlucena nebo kdyz tam je cyklista atp. Ale jeslti myslis ze by jsi tam prehledl odstavene auto tak mozna radsi ani za volant nesedej

A kdyz uz v jine diskuzi do me rejes ze si to mam poradne precist a pak az reagovat - tak ser tim rid, prosim Te, sam. Alespon ted a tady. A nekdy je lepsi se uhnout vic nez min, pokud to situace dovoli. V ramci sve bezpecnosti. Lepsi je nechat naky blazny predjet a nechat je ujet dal od Tebe, kde Te nebudou ohrozovat...

A mozna jsou to bezmozci,nebo jak je nazyvas, kdyz Te zprava predjizdeji, ale zdrejme jim tam nechavas az moc mista... Mozna se fakt zkus drzet praveho kraje sveho pruhu a treba Te zacnou predjizdet uz jen z leva.

Nezni Ti to aspon trochu logicky?

2009-07-07 11:14:21

DIAKONE: Aby to bylo jasné - když mohu pustit, tak pustím.

Konkrétně jsem jeden z těch co tomu, kdo mě dojíždí vyšší rychlostí bliknu, že o něm vím a že může jet ( mám vyšší auto a není přezemne vidět ) ... a naopak, když spěchám já a někdo mě blikne a pustí, tak mu výstražnýma bliknu taky jako poděkování. Takový jsem to ale strašný řidič.

2009-07-07 11:17:56

Nějak se to tu zvrtlo, a to vše jen pro pár odkazu na tragické nehody motorkářu.Je třeba dbát (aspon v mezích) na dobré vychování.Proč se štourat v tragédiích druhých.Ten neštastník udělal chybu(po druhé už by ji neudělal),nechte je v klidu odpočívat.Příčí se mi tu koukat neustále jen na to jedno.Každý si zamette před svým prahem a pak moralizujte.Celou dobu reaguji jen na jedno.Pokud mohu poprosit dejte pokoj s odkazama na mrtvé.Mezi lidmi je mnoho zlého.Taky mám ne věci nějaký názor ,třeba chodci. Kolik ti zaviní smrtelných nehod?I já jsem chodec a nebudu jen proto ,že zatím žiji ,sem dávat odkazy z čisté škodolibosti ,či jak to nazvat.

Co člověk to názor, ale mohu já posuzovat smrt druhého?Ani si netroufnu i já mohu udělat chybu!Dáte mne potom na pranýř?

2009-07-07 11:41:16

MARABU: Děkuji za radu, ale pravého kraje se držet nemíním a už né z toho důvodu, aby mě někdo nepodjížděl. Ještě bys mě mohl poradit, abych na silnici vůbec nevyjížděl, abych náhodou těm závodníkům nepřekážel - protože kdokoliv jede podle předpisů, tak překáží - že?

2009-07-07 14:10:38

Blueberry: Jasne, a jezdi se vlevo vid.... Hele neminim se s Tebou o tomhle dal bavit. Stejne jako ve vedlejsi diskuzi. Stejne jako tam i tady porad nekomu neco podsouvas. Nema to vyznam. Mej se.

2009-07-07 14:14:05

MARABU: Kdepak jsi přišel na to, že se jezdí vlevo? ... tady nejsme chlapče v Anglii, tady se jezdí vpravo - ty doby, kdy se tu jezdilo vlevo jsou už dávno pryč - v tu dobu před autem běhal člověk s praporkem.

Nikomu nic nepodsouvám ... pokud se ti nelíbí můj názor, tak na mě buď nereaguj a nebo si přečti něco z právních předpisů, abys věděl očem se tu bavím - pak nebudeš vařit jídlo z vody.

2009-07-08 08:14:48

Už se perou?

2009-07-08 21:48:43

Ahoj lidi, dovolte mi taky názor (přestože jsem se už jednou zařekl, že "na to kašlu", ale nějak jsem se neudržel): někdo tu napsal "nějaký idiot v BMW M5 se prostě rozhodl, že motorka na něj nemá, předjížděl jako hovado, pak nás předjel a schválně brzdil a pak zase přidával atd. Nakonec jsme ho radši předjeli a ujeli mu, protože..." atd. Můj názor - jestli někdo jede a předjíždí jako idiot a já ho teda "radši předjedu a ujedu mu", tak se tím stavím po jeho bok a snižuju na jeho úroveň, ať jedu v čemkoliv nebo na čemkoliv. Další věc (abych se nezastával jen jedné strany) co mě poněkud zaráží, je samotný název této diskuze "Automobilisté vs. motorkáři", který hned na úvod staví dvě skupiny lidí proti sobě (každý příchozí se ztotožní s nějakou z těch skupin a tak nějak automaticky "jde proti té druhé", protože každá strana má kus pravdy, případně svoji pravdu atd...), takže z toho nevzejde a nemůže vzejít nic dobrého a zbytečně to štve proti sobě členy JEDNOHO klubu a dělá blbou atmosféru. Můj názor a zároveň návrh - tuhle diskuzi natrvalo uzamknout a společně se nad tím vším zamyslet a pousmát se, co říkáte?

2009-07-08 21:58:38

2 ElnicDave.626:

Mas dost pravdy

Jo a k tomu Radsi ho predjedu a uejdu mu... mozna to bylo mysleno jako nejet pobliz nej.. coz ma dve nejlogictejsi moznosti.. nechat ho ujet.. nebo ujet sam.... A jelikoz ten kdo se rozhodoval byl motorkar na silnejsim stroji, zvolil radeji to ujeti. Alespon taxi to vysvetluju ja1 ......... 12  13  14  15  16