Fórum - Téma


Automatické otvírání 5 dveří u liftbacku


Fórum 6 GH Automatické otvírání 5 dveří u liftbacku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 6 GH  |  Naše vozidla2016-08-09 13:04:11

Mazdar kamarádi.

Kdysi mi známý tvrdil, že když se kufr u liftbacku otevírá elektronicky pomocí tlačítka, že by šlo, aby se i sám zvednul nahoru.

Nepletu-li se tak např. na octavii se prodávají jakési pružiny, které se dají na písty aby překonali minimální zdvih a pak už pisty zvednou kufr až nahoru.

Ale u Mazdy jsem nic takového neviděl. Nevíte tedy někdo jestli to lze?

Díky

2016-08-09 13:15:31

atreid.cz: Osobně si myslím že je to blbost ale na druhou stranu zase praktické. Jasně, pružiny to můžou nějakým způsobem ovlivnit ale osobně bych se do toho nepouštěl a už vůbec ne u liftbacku.

Originál asi neseženeš protože to není ani v plné výbavě. Chtělo by to improvizovat a na něco přijít. Snad se s tím i pochlubíš a dáš návod ostatním

2016-08-09 17:49:08

Tak ono otevírání kufru je i na dálce. Čili nesu-li něco v ruce tak by to samozřejmě bylo fajn. ALE je potřeba si říct i negativa. Naopak při zavírání bych se musel opřít do dveří abych pružiny přemohl a dveře zatlacil až do polohy, kdy si je zámek chytne.

Dalším prusvihem by asi byly pisty. Řekl bych, že by odešly dost brzo.

Po pravdě ja se do toho pouštět nehodlám, ale říkal jsem si, že třeba tento typ "tuningu" třeba existuje a je jednoduchý.

A taky jak jsem již psal, nahlodal mne známý a tak jsem si řekl, že se zeptám zkušenějších...

PS klidně napiš proč si myslíš že to je blbost. Čím více faktů tím spíš se člověk rozhodne..


Odpovědět