Fórum - Téma


Auto ESA - váš spolehlivý autobazar


Fórum Pokec všeobecný Auto ESA - váš spolehlivý autobazar
2009-11-22 02:05:29

Včera jsem zašil velmi kuriozní zážitek o který se s váma musím podělit.

Vlastním několik Mazd.Jsem na ně ulítlej a tak nedělám nic jinýho než v mezích svých možností (někdy i víc) se snažím aby byly v co nejlepším stavu a cpu do nich dá se říct veškeré své,někdy i cizí peníze.Patřím mezi lidi,kteří mají rádi své auto v pořádku.Nakonec Mazda si to zaslouží.

Jelikož jsem se dostal do finančního problému,tak jsem musel své miláčky nabídnout k prodeji s tím odhodláním,že která pude první tak pude a další si nechám.Jako s první jsem se chtěl rozloučit s 323 F BA.1.5 DOHC rv1996 STK ještě rok a půl a opravdu ve slušném stavu.Říkal jsem si.Holka jsi nejslabší a tak tě tedy obětuju jako první.No a jal jsem se hledat na netu nějakého vhodného kupce.

Mimo jiné jsem se dostal i na stránky autobazaru Auto Esa.Měli tam takový okýnko k odhadnutí ceny vozu.Tak jsem to vyplnil a ve snaze zjistit jakou by měla moje Mazda cenu u věhlasného bazaru jsem dotaz odeslal.Říkal jsem si,že to asi nebude moc ale hold i prodělek je výdělek a tak co kdyby?Nakonec když by to zaplatilo pohledávku tak budiž.To jsem ale neměl dělat.Během několika minut mi zvonil telefon.Nákupčí z Auto Esa mi volal,že to takhle nelze odhadnout a abych s vozem přijel,že ho musí vidět a že se určitě dohodneme.(Nevím,proč tedy nabízí možnost odhadu na netu)Neměl jsem zrovna chuť ani potřebu jezdit na odhad do Prahy.Odeslal jsem to jen tak ze zvědavosti,když ta nabídka byla a dál jsem neměl zájem to s Auto Esa řešit.Nákupčí byl ale neoblomný.Zřejmě si mě vylosoval a tak mi volal znovu a znovu.Byl to tvrďák.Velice slušný,kultivovaný ale tvrďák.Nepomohlo moje odmítání a tak nakonec jsem se do onoho již jmenovaného bazaru vydal.Dorazil jsem tam krátce před 20.hodinou,tedy již potmě

Zajel jsem do vrat s nápisem Výkup vozů.Tam mě požádali abych dal auto stranou abych nepřekážel.Nákupčí přišel, omrknul TP a odebral se do své kanceláře.Po chvíli vyšel ven a prohlásil.Vaše Mazda má cenu maximálně 15000,- To se na ni v podstatě ani nepodíval,nekoukl se ani do auta,ani na motor,ani žádná zkušební jízda ani dotaz na výbavu nebo opravy,nové díly atd.Prostě nic z čeho by šlo usuzovat,že si dělá nějaký obrázek o ceně.

Vysvětlil mi,že tento typ vozu není vůbec žádaný a je bezcený.No co vám budu povídat.Pobavil mě.Údaje z TP jsem mu mohl klidně nadiktovat po telefonu.Cestou zpět jsem se musel zastavit v restauraci a dát si kafe abych to nějak rozdejchal.Dal bych si raději panáka ale ze zásady jezdím střízlivý.Ještě teď vidím rudě a i když je 1:59 v noci tak nemám na spánek ani pomyšlení.

Takže rada pro všechny.Pokud se budete chtít pobavit tak si zajeďte do Auto Esa a nechte si ohodnotit své auto.Slabší povahy a ti co chytaj na šlápnutí,těm to nedoporučuju.Mohl by být malér.Rozhodně s sebou neberte žádné zbraně,protže by jste je na sto procent použili.

2009-11-22 09:38:52

Ani nevím, jestli se tomu divím, nebo ne Trh s ojetinami se totálně zbláznil.

Za svou praxi jsem prodal či koupil, pro sebe, známé i neznámé hodně přes sto aut.. Ale za necelé poslední tři roky, krom rady při koupi několika málo aut, jsem se tomuto nevěnoval. Ale nadešel čas rozloučit se s naší Efí a to co s potencionálními kupci zažívám, je nepředstavitelné. Kdysi tak jeden z deseti nepřijel na prohlídku auta, nebo přijel s tím, že chce auto za polovinu nebo méně inzerované ceny. To se dalo přežít, ale teď, přijede tak jeden z oněch deseti a ještě to chce zadara. Jinak sedíš doma, čekáš, nebo když někdo netrefí, jedeš mu naproti a čekáš marně, ani nenapíše sms, natož aby zavolal. Toto fakt nepamatuji.

Uvedu jeden příklad, který mě dost naštval. Vypravili jsme se s malou v kočárku do nedalekého lesoparku, jelikož bylo chůadno, bojovali jsme s ní při oblékání "hromady"vrstev oblečení. Když už konečně vyrazíme, malá začíná usínat, zvoní telefon. Za hodinu budu u Vás, jen netrefím, přijeďte mi naproti.... Snažil jsem se domluvit trochu později, že jsme na procházce s kočárkem. Po ujištění, že na 100% přijede, jsme tudíž jeli z5 domů, pár vrstev oblečení sundali, protože do auta není třeba být tak oblečení, malou dali do autosedačky, zajeli na benzinku auto vysát a opláchnout, to vše za šíleného řevu vzbuzeného kojence, dojedeme na domluvené místo a nic. Později sms. "neprijedu." Po zkušenostech s dalšími "kupci" jsem za tu stručnou sms bez nějaké omluvy vděčný. Ale nepochopím, že když někdo ví, že musíme tahat s sebou malé dítě (musíme jet všichni, jelikož majitel auta je terezka a já zase mám řidičák), že se takto chová, nebo že se aspoň neomluví.

Po této a dalších zkušenostech, se sice divím, jak se lidi, nebo v tvém případě firmy chovají, ale pomau se tomu divit přestávám.

2009-11-22 10:18:49

miláčci

Totéž se týká i lidí,co si měli kdy přijet třeba jen pro díly,to by bylo psaní na dlouhou dobu.Souhlasím s tebou,že člověk je fakt vděčný za každého slušného člověka který je ochoten alespoň poslat tu zmíněnou SMSku s textem "seru na tebe".Taky se mi stává,že někdo si se mnou píše dlouhé litánie přes email nebo sms.Já se pak válím pod autem abych vymontoval dotyčný díl,vyčistím ho,zabalím,odvezu na poštu,vystojím frontu a pošlu.Nakonec si to ten člověk ani nevyzvedne a já zase jak blbec jedu na poštu vystojím frontu a díl odvezu.Tak mě to stojí práci,čas,2x jízda na poštu a poštovné.Výdělek 0,-

Další kapitola je nákup auta.Každý pošle fotky vozu z doby kdy ho kupoval nebo z první dovolené.Když tam člověk přijede tak žasne.Mnohdy je to cesta i 250km což tedy opravdu nasere.

O tom co zkouší kupující,když už přijrdou to máme asi stejné zážitky.Nejraději nové a zadara pokud možno se sadou zimáků a plnou nádrží.

Zrovna s tímhle Efkem co jsem popisoval jsem byl v Praze u pána který mi volal ohledně mé Mazdy abych mu poslal co nejvíc fotek.Tak jsem mu je poslal a on hned na začátek najel na férovku,že mi dá o 5000,- míň než jsem chtěl ale,že to bere a platí na ruku a bere ho na sto procent.Jen má problém,že se nemá jak dostat pro auto tak abych přijel a že mě hodí zpět.Tak jsem dorazil.Pán se svezl a začal si vymýšlet neskutečný věci.Tak jsem se ho zeptal jestli by se mu to hodilo jako dárek.Ono to do tý Prahy nemám moc daleko.Je to 25km takže náklady cca 100,-Kč ale nasere to.Není to ojedinělý výdaj.Támhle stovka tuhle stovka a člověk si připadá jako idiot.

Zodpovědnost,slušnost a dochvilnost v našem státě jaksi vymírá.Říká se,že slovo dělá chlapa.Vidím,že těch CHLAPŮ už moc není.

2009-11-22 11:10:12

Mno jo.. opravdová kvalita auta už dnes nikoho (velké bazary) nezajímá... Prodává ročník, 1.majitel..případně výbava...ale to jen u novějších ročníků...pak je to spíš přítěž.

Jde o obrat. V dnešní době, kdy je trh ojetin nasycenej...se tím nikdo nebude zabývat, jestli auto po 15.letech vypadá k světu a je v pořádku. Nejde o "esu"..je to komplexní problém všech větších autobazarů... Mají interní předpisy a sází pouze na jistotu, na TUTOVY kšeft... Příjdeš tam s něčím, co se jim nehodí do "tabulek", a chcou tě urazit 15tisícovkami.. Ať jdou do prdele..

Já si svého předchozího milášška raděj "vyjezdil"..než abych ho, nebo sebe (tolik investovanejch prachů do nej) urazil trapnou nabídkou typu: ber co ti dávám, nebo vypadni. A že mi sloužil do posledního dne... (den Velkého šrotování)

Ne, ne... Raděj malý bazar, kde si cení lidí...a nebo podrobný popis na net, a čekat že se ozve nekdo, koho tohle auto opravdu zajímá...

Pak už jen nenarazit na hajzlíky...co jen zkoušejí tvou trpělivost...viďte, miláčci...

2009-11-22 11:22:24

Aha, tak v tom případě vcelku chápu, že už jsem nedostal mailem žádnou odpověď Nicméně je to pravda, s tím co teď lidi vyvádí okolo koupě či prodeje (nejen) auta, to člověku zůstává úžasem čelist skoro až na zemi... po podobné anabázi s prodejem Feldy jsme se téměř rozhodli, že ji radši dojezdíme do mrtva (doufám že ne vlastního :-D ), a přesně to co Zajda popisuje, zažil známý, který prodával XM (a to ho měl v téměř dokonalém stavu, zarytý Citroeňák), nakonec ho prodal za 15000,- protože se ho prostě zbavit potřeboval... asi desátému člověkovi, který na něj nastoupil na férovku, ale s menší než poloviční cenou. Známý neměl bohužel na výběr, další "desítku" už neměl čas ani sílu absolvovat.

2009-11-22 11:49:03

Právě těm "investicím" se snažíme vyhýbat. Chodí nám mejly typu, zavolejte, mám o auto zájem, vrchol je výmluva, chci koupit auto, ale nemám kredit tak mi zavolejte. Auto sice chceme prodat, ale ne za každou cenu.Autobazar taky nevolá lidem, "nechcete kuopit naše auto?? ". Tak samo nevolám já kupujícím. Vzhledem k tomu, že k nám se blbě lidi dopraví, jsem max. ochoten se s nimi domluvit v blízkém obch. centru, ten kilometr mě nezabije, aspoň se mazda občas projede. Ale víc nehnu prstem. Ale nechápu kupující, že jim nevadí, že přijedu prodávaným autem. Když jsme kupovali auto s hobithobitem, tak jsme přijeli hned ráno a domluvili se, že auto nebude nastartované atd. Raději jsme chvíli bloudili, než mít zahřátý motor. Ale v době navigací, by trefit neměl být problém, jen lidi jsou pohodlní.

2009-11-22 12:23:59

jen si dovolim takovej napad, prej existuje takovej zajimavej papirek, "plna moc" (podpis overujou uz i na postach) se mu rika a s nim pak nemusite jezdit oba i ditetem.

2009-11-22 12:47:16

Slity: díky za radu, to nás fakt nenapadlo...

2009-11-22 15:48:46

nj klasika.Hele Mišáku tobě na výstavišti chtěli páni z auta ESA nabídnout k prodeji tvoji Hyundai Premacy viď? hold odborníci

2009-11-22 17:03:41

tohle mě nepřekvapuje... ono není žádným tajemstvím, že velké řetěžce bazary nabízejí jako výkupní cenu 1/3 ceny za kterou to budou prodávat... tak si vynásob 15-20 třema a zjistíš že ji prodají za 50-60... bohužel nic novýho pod sluncem. Většinu věcí neřešej, neopravujou, stáčej kilometry a dělaj vše ostatní co jiný menší bazary. Akorát že maj vobčas dost tabulkový ceny... a málokerý auto v inzercích má najto víc jak 100tisíc... divné že?

2009-11-22 18:47:13

Ja si cas od casu zajedu poslechnout lzi a keci do áček... S tim ze jakoze prodavam svoje auto.. Dost prdel, mam vetsinu rozhovoru i nahranych... Fakt kdyz se nudite a chcete se pobavit, zajedte tam

2009-11-22 19:41:56

Marabu: to se pak nedivím, že jsou tak otravní, když tam jezdí nudící se lidičky dělat si z nich srandu

2009-11-22 20:24:42

Lidičky - přihřeju taky trošku polívčičku. K tomu co jste všechno uváděli mají lidi ještě výborný smysl pro lži ohledně servisu vozidla v autorizovaném servisu.

Kolega z práce sháněl také auto podle inzerátů, zavolal a dotyčný mu na dotaz servisu řekl následující: " Auto je 2 měsíce dovežené z Německa, bylo tam pravidelně servisované v autorizovaném servisu - máte razítka v servisní knížce ". Dotyčného požádal o poslání kopie servisní knížky a techničáku. S WIN kodem došel do autorizovaného servisu a zjistil, že auto bylo pouze 1 na pravidlené servisní prohlídce v autorizovaném servisu a to v roce 2002 - 1.000 km po koupi a od té doby tam nebylo. Tak mě vysvětlete, kde vzal razítka od autorizovaných servisů ... PODVONÍCI A pak si něco kupte z druhé ruky.

2009-11-22 21:00:25

no ne tak zajimalo me na kolik mi auto oceni a jestli budou zase tal lhat jako minule, kryz se ozvali na inzerat kerej jsem mel, nabidli mi cenu za kerou bych to 100% neprodal a ze mi to daji na ruku.. a kdyz sem tam prijel tak mi rekli ze mi daj pulku toho co rikali do tlf a jeste jen do komise ane vykup:-/

A taky se mi tam prodejce priznal jak kdyz zacinali tak kupovali klidne i kradeny 120ky.. ae ze neska uz to nedelaj 8-) atd atd...

2009-11-23 22:29:23

Ještě jenom pro zajímavost.Ten den,co jsem navšťívil A.E.tak jsem se zajímal o Mazdu 626 2.5V6 měli ji v nabídce za 15000,-Tak jsem si objednal zkušební jízdu.Když maník šel pro auto tak přes celý plac bylo slyšet kvílení drážkovýho řemene u altíku.Tak přistavil auto a nechal zapnutou klimu aby hluk větráku přehlušil klapot dydroštelů,které byly slyšet už z dálky.Otevřel jsem si kapotu.Motor se houpal v podivných otáčkách a nemohl se nijak usatit na nějaké hodnotě.Tak poslouchám ten rámus pod kapotou a maník mi říká:"Motor je opravdu dobrý"Tak mu říkám."Opravdu dobrý motor není slyšet.Tohle je před smrtí."Koukám a rozbitý okno.Tak mu říkám.Jakou mi dáte slevu na to okno.Načež mi zdělil,že auto za takovou cenu tedy 15000,- je s rozbitým oknem dobrá koupě.Mimo jiný to mělo všechny dveře orvaný,zadní nárazník v háji,motor před smrtí a to bylo podle něj "Dobrá koupě"Tohle auto že vykoupili protiúčtem za 13000,-Když to srovnám s mým za které mi nabízel 15000,- tak bych musel být na hlavu padlej abych to tam nechal a už úplný debil abych koupil to jejich.Já chápu,že musejí levně koupit a dráž prodat.Je to jasný.Ale dělat z lidí úplný idioty je už drzost.V AAA jsem kdysi prodával taky auto .Sice mě taky nedali co jsem původně chtěl ale bylo to alespoň slušné.V A.E. jsou pouhý zloději.


Odpovědět