Fórum - Téma


Asi si koupím US vehicle :-))


Fórum Pokec všeobecný Asi si koupím US vehicle :-))1  2  3

2009-12-06 16:09:21

ty lidi jsou postavený do určitý situace v životě ze který prostě nelze uhnout. A ono je otázka jestli shnít ve vězení nebo zařvat a nechat se zmrzačit ve válce, na to se opravdu dost těžko odpovídá. Nezávidím jim ani hovno... akorát kdyby Ti nahoře nebyli paka, nikam by se jezdit válčit nemuselo. Za to může strejda Bush a spol, ty bych tam poslal především ať tam shnijou, když tyhle hrůzy mají na svědomí. A konkrétně Bushe bych za utrpení tisíců lidí soudil jako válečnýho zločince. Protože podle mě to prachsprostej obyčejnej válečnej zločinec je. Akorát že když blbec dostane funkci tak je to vždycky katastrofa.

2009-12-06 16:16:21

je videt, ze tady 99 procent lidi o tomhle vi jenom to, co jim media ukazou. Proto tuhle diskuzi komentovat nejak vic nebudu. Jen udelam poznamku, ze treba medii hodne propirana valka v Iraku je prd proti tomu jak to dneska vypada v Afghanistanu.

2009-12-06 16:27:37

Slity: Klidně o tom hoď řeč ... moc o tom nevím, ale v Afgánistánu co předvádějí naši kluci v horách, tak z toho jsou i na větvi Američani a další jednotky ... v Afgánu máme prostě profíky profíků, které nám závidí všechni okolo.

2009-12-06 16:34:46

Hans: Já na to půjdu trošku oklikou ... taky nejsem nadšenej z různých válek za účelem likvidace určitých skupin lidí, ale má vyspělý a demokratický svět jen přihlížet jak někde ovládá pár tisíc fanatických a ozbrojených tupců miliony lidí, které neváhají kdykoliv podříznout? ... máme od svých plných stolů a klidu koukat na to jak někde lidé umírají po stotisících kvůli hladomoru, kde jiní v tom státě mají v zahraniční narvaná konta miliardma, které si nakradli na ožebračovaných lidech?

Druhá možnost je nechat všechny být a dělat že nevidíme utrpení milionů lidí, kterým vygumovává mozek nějaká propaganda .... nejsem pro žádné války, ale věřím tomu, že třeba jednou v Iráku budou příští generace v dobrém vzpomínat na to, že je NATO osvobodilo od tyrana, jako v dobrém vzpomínáme my, když nás od fašistů osvobodili spojenci a Rusové ( to co se stalo potom je bohužel smutné, ale pro komunismus normální ).

2009-12-06 18:09:56

Každá válka je jen velkej kšeft pro zúčastněné. Vyspělý demokratický svět nemůže diktovat žádnému státu svou demokracii.Stojí o to ty země? Ti lídé jsou od mládí vedeny a zaslepeny vírou v něco , co naše údajná demokracie , nemůže a nechce pochopit.Tam se budou lidé zabíjet pořád , nechtějí západní způsob života.Pokud mám tu možnost a mohu nějak pomoci , rád to udělám (a dělám) ,ale nebudu někam posílat peníze , aby za to koupil někdo zbraně.Vůbec si nedovedu představit třeba demokracii v Číně , co by asi následovalo? Občanské války mezi menšinami a každý by chtěl urvat co může.To samé vidím v Íráku , jak není pevná ruka umírá více lidí než za tvrdého vedení.To nemůže žádný západní stát pochopit.Rád bych pomohl lidem v Africe od hladomoru , ale ne finanční pomocí ,ale dát těm lidem práci tam.Stačilo by jeden rok ve světě nezbrojit a postavit jim tam elektrárny a celou infrastrukturu , to je ale pro západ i východ ztrátové , je lepší tam za velké peníze posílat zbraně , mám zaměstnanost a plnou pokladnu.Je to pouze můj názor.

2009-12-06 19:18:45

Luda: Máš pravdu v tom, že oni se asi měnit nechtějí - však podle muslimů jsme jen křižáci a psi co je třeba zabít, aby se dostali v dalším životě do blaha .... hlavně, že se tu staví mešity, atd. - zkuste postavit kostel v Iráku nebo někde u muslimů ( naštěstí jsem ateista )

2009-12-06 20:12:04

i já jsem ateista. Je to ,ale hodně postavený na hlavu. Utečenci z východu co dostali azyl ve Francii , Anglii i v USA . Správně mají převzít zákony té země kde žijí a jak se chovaj? Bylo by nadlouho tu psát , že i ve vyspělích státech se chovaj jako doma a uplatňují i své zákony co se týče vychovy svých dětí.Ať si tak žijí tam u sebe a sem se necpou dokud neuznají naše zákony.

2009-12-06 21:06:13

Nechci nějak měnit váš názor na armádu a už vůbec ne na Americké síly v Iráku a konkrétně v Bagdádu na videu.

Ale jednalo se o konvoj se zbožím a to buď s léky nebo potravinami.Tyto konvoje v minulosti převážely vojenské jednotky z letiště v bagdádu po základnách v městě nebo i mimo něj.Dnes to dělají už přímo na tuto činost najaté jednotky Tzv.: Private Security Contractors.Zajišťují převozy zboží nebo VIP osob.Protože se jedná o civilní firmy mají omezené pravomoce narozdíl od armády nesmějí užívat výbušné zbraně ani Infra označovače cílů.Smějí pouze využívat ruční palné zbraně(pistole, pušky, kulomety).

Pro ilustraci přidávám video: http://www.youtube.com/wa...RF6jHLZBk&feature=related

mezi šestou a sedmou minutou je záběr na situaci, která se stala v roce 2004.Čtyři členové agentury Black Water z USA byly zastřeleni, upáleni, zohizděni vláčeni ulicemi města Fallujah a nakonec pověšěni za nohy na mostě.A to jen proto, že jejich konvoj převážel potřeby pro americké vojáky na základnu.Myslím že to bylo kuchyňské vybavení a léky.

K tomuto videu co jste přidali vy se dá jen říct, že dělaly svojí práci a udělali jí dobře, protože přežily a dovezly zboží na místo určení.

2009-12-06 21:27:41

To Slity:

Afghanistan je jina země.O tom bych tu mohl napsat sáhodlouhej monolog.A to i z vypráveění kluků, kteří tam byly...

Ale až na toto téma bude diskuze...

2009-12-06 21:37:37

To Taurus: Ty kluci s americkou vlajkou na rameni tam nejsou dobrovolně,ale protože tam musí....

2009-12-06 21:55:41

Luda: Na pseudohumanisty jsem vysazenej ... lidská práva odsud posud, ale aby nějací přistěhovalci co od daňových poplatníků pobírají peníze, jídlo, bydlení, si začnou v zemi, která jim udělila azyl prosazovat své barbarské zvyky a jen proto, že dívka nechce chodit zahalená ji zabijí je pro mě něco nepředstavitelně pobuřujícího - jak jsi psal o té francii a jiných zemích - oni žijí na úkor domácích obyvatel a chovají se jako by jim to tam patřilo.

Civilizované cizince ať jsou odkukoliv mám moc rád, ale nějaké barbary co sem jezdí vyžírat sociální systém a páchají kriminalitu bych vracel odkud přitáhli .... nejsem přívržencem jednoho radikálního názoru co jsem kdysi četl na diskusi o tom, že by měli lodě s těmahle přivandrovalcema rovnou potápět, ale to co si menšina dovoluje je strašné - nedokáži si představit, kdybych v těhle zemích žil z jejich sociálního systému a chtěl tam aby stavěli kosteli a žili jako chci já ... už vidím, jak bych tam s manželkou šel v plavkách k moři ... by nás rozřezali dřív než bysme se tam dostali.

Fuuuj - to jsem se zase naštval

2009-12-07 00:33:20

Lynx: A mne nerozhodíš Někdy až se sejdem u piva tak pokecáme!Nic ve zlém,někdo se na vojáky hraje ,někdo tam byl až moc dlouho O jejich "dobrovolnosti" já vím své (přez naši základnu šlo mnoho transportů)a určitě mnozí z nás -staršíchVíš mne ti klucí s americkou vlajkou na rameni tak nějak nezajímají-mě vadí že tam i onde jsou naši! Za ropu někdo platí životem ale já to nebudu!! Pokud lidi nebudou z duše multinárodní,multikulturní,pokud lidstvo bude dělit zneužitá "VÍRA" a ekonomické zájmy vraždí se!a bude se vraždit dále.Nikdo z nás není "odborník" ,můžem diskutovat ale nakonec se to otočí v hádkyJá už to tady jednou psal:politiku tady NE.Klucí já jdu spát


Odpovědět

1  2  3