Fórum - Téma


Antikorozni sprej


Fórum O článcích Antikorozni sprejDiskuze o článku

Příprava auta na sezónu 2

Příprava auta na sezónu 2 Jak udržet auto v dokonalé kondici a krásném stavu po celou dobu jeho provozování?Pravidelná péče o vůz je důležitá po celý rok. Nejnáročnějším obdobím je pochopitelně zima, avšak i letní počasí přináší řadu negativních vlivů, které se mohou podepsat na stavu auta a je tedy třeba tomu věnovat trochu péče a pokud možno řešit raději prevenci. Léto bývá čas dovolených a mno...2017-01-04 02:44:52

Dobry den, chci koupit manzelovi antikorozni sprej a chci se zeptat na vas nazor. Nasla jsem tento https://www.naradi-vesely...spray-anticor-150-ml.html , ktery je v popisu vychvalovan. Myslite si, ze je to dobra koupe? Dekuji.

2017-01-04 05:17:43

petrusenka36: Osobně bych jej bral ale cena je dost vysoká. Za tu cenu se dá koupit myslím i jiná značka ve větším balení. Dá-li se to však srovnat s něčím, to netuším a sám jsem zvědavý na odpověď zkušenějších

doris  
Doris
2017-01-04 09:39:59

Je to sice hezké počtení, co tam píšou, jenže bez následného odolného nástřiku je tento přípravek celkem k ničemu a nedokáže dostatečně chránit obnažený kov před provozními vlivy. Cena vzhledem k množství je taky dost přemrštěná. Rozsáhlejší korozi je nutné vždy odstranit mechanickou cestou a chemie to jen dotáhne. Já osobně mám nejlepší zkušenost s Dinitrolem, který tu rez aktivně přeměňuje na sklovitou hmotu - ta uzavře kovový povrch před přístupem kyslíku a následně umožňuje nanést antikorozní nástřik - ten chrání kov před oštěrkováním a agresivními látkami. Viz moje články o ochraně auta před korozí.

Takže jako komplexní ochranu před korozí bez použití dalšího nástřiku nemá cenu tento drahý přípravek kupovat. Obávám se však, že vzhledem k mazacím schopnostem není možné tuto věc přestříkat barvou, která by chránila podvozek před oštěrkováním a solí.

Jinak ochrana "až jeden rok", jak tam uvádějí, je docela zavádějící; může v reálném provozu taky znamenat jen pár měsíců nebo dokonce i týdnů, pokud jezdíte hodně po cestách sypaných kamínky a následně solí. Takovéto "vodičky" nikdy nedokážou nahradit odolný nástřik, který chrání podvozek auta mnoho let.

Já osobně bych do toho nešla.


Odpovědět