Fórum - Téma


ABS TC DSC chyba


Fórum RX-8 I SE3P ABS TC DSC chyba

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda RX-8 I SE3P  |  Naše vozidla2012-08-16 09:44:25

Jelikož se nám z vlákna Kdo má RX-8 udělal mix úplně všeho, bude těžké v něm něco hledat, takže sem přepíšu užitečné informace, které pak snadno najde ten, kdo je bude později potřebovat

Po repasi motoru mi svítilo ABS a kontrola trakce, vůbec nesvítilo DSC. Za normálních okolností zhasnou už při otočení klíčku do pozice II. Čekal jsem, že se to po pár kilometrech vyřeší samo. Když už jsem najel 300 km zajel jsem na diagnostiku... chyba senzoru rychlosti na předním levém kole. Problém bývá v drátech. Samotný senzor je zabudovaný v náboji kola, takže pokud není chyba v drátech, je potřeba vyměnit celý náboj! Ale většinou to řeší výměna drátů.

Nejdřív je zkontrolujte, doma jsem sundal kolo a podběh a našel jsem odpojený drátek od konektoru. Heuréka! Zasunul jsem drátek tam , kam patří. Teď po otočení klíčku ABS/TC/DSC okamžitě zhasne, DSC tlačítko reaguje... Bohužel po několika vteřinách jízdy začala svítit trakce a dsc opět nefunguje. Řešit to teď nejspíš nebudu, protože si stejně tc a dsc vypínám.

2012-08-25 11:32:24

Otazka po "oprave" dratu odpojil si baterku na +- 3min. Pak resetoval V-Ram ( 20x zmacknuti pedalu po sobe kdy klicek je v pozici ON, ale nenastartovany. Reset se potvrdi tim, ze rucicka tlaku paliva se pohne doprostred a pak zpet ) a posleze po startu nastavit DSC otocenim 3x kolama do plneho vytoceni vpravo a vlevo ?

dreamtalks, 2012-08-25 11:32:24 napsal:

Otazka po "oprave" dratu odpojil si baterku na +- 3min. Pak resetoval V-Ram ( 20x zmacknuti pedalu po sobe kdy klicek je v pozici ON, ale nenastartovany. Reset se potvrdi tim, ze rucicka tlaku paliva se pohne doprostred a pak zpet ) a posleze po startu nastavit DSC otocenim 3x kolama do plneho vytoceni vpravo a vlevo ?

2012-08-26 19:11:23

Jop, restartoval jsem pak všechno. Teď už se ta chyba neobjevuje, přestalo to a všechno je teď v pořádku

2012-09-03 12:23:01

Tak mám stejný problém z ničeho nic... akorát ze se mi to rozsvítí až po nastartování... Když dám klíček do polohy II tak to normálně zhasne...

2012-12-07 21:08:53

nevite nahodou jak se da poznat ze je DSC v poradku a v provozu? zjistil jsem dnes ze mi motor navstivila kuna a zakousla se mimo jine i do svazku kabelu co vede do ty ridici jednotky brzd a abs. jdyz to nasnehu prislapnu kola zacnou hrabat vsechny,ale drzi presnej smer a neblika mi ta kontrolka auta ve smyku. jeste jsem to poradne neodzkousel. a auto je m 6 MPS.diky za nazory

2012-12-07 21:11:24

jestli mas predokolku tak zkus auto hodit do smyku pres rucku

2012-12-07 21:34:44

ee ctyrkolka, ja to zas zitra budu zkoumat, zjistil jsem to pred chvilkou a jsem z prace celkem mrtvej :(

MAX6  
J.
2012-12-07 21:40:54

Kdyby cokoliv poškodila,tak by se ti rozsvítila kontolka na trvalo. Před nastartovánim by se ti měly kontrolky DSC,ABS a 4WD rozsvítit a po nastartovní zhasnout. Jestli tohle udělá,tak je všecko OK. U MPS se ti na sněhu zapne zadek a pokud nepřidáš brutálně plyn,tak se DSC nerozsvítí. ABS ozkoušíš teďka krásně a to tak,že hamstneš na brzdu a musí ti to bubnovat do pedálu.Samotný DSC ozkoušíš přesně jak psal Contra,ale musíš to rozjet aspoň na 50,pustit plyn a pak jen lehce trhni ručkou a hned jí povol(jako do smyku).Měl by si cejtit jak ti jedno kolo začne brzdit a samozřejmě kontrolka autíčka by měla bliknout. Zkus to někde na volný ploše ať se nezabiješ Funkci TCS (spojená pod DSC) ozkoušíš jednoduše a to že se rozjedeš na plný koule a auto ti samo ubere plyn + kontrolka.

Koukni na ti kabely,když tak je oprav aby se ti někde zbytečně nedotkly kostry a nebo aby nehnily.

Jinak tebe navštívila kuna a moje auto před chvílí zase srna


Odpovědět