Fórum - Téma


ABS


Fórum 626 GF / GW ABS

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 626 GF / GW  |  Naše vozidla2011-07-03 21:26:34

Čaute mazdaci začalo me na moji 626gf svitit ABS a ASRko nevite prosim čim to muze byt?? dekuji.

2011-07-04 10:52:23

Čau,mě to začalo svítit taky,zkusím vyčistit abs na všech kolech a pak dám vědět.Jinak to brzdí stejně jak předtím.

2011-07-09 11:02:52

No tak jsem to vyčistil a proměřil čidla a nic,tak už jenom diagnostika a u nás v práci konektor na mazdu nemáme.Jedině zajet někam do mazdy at to napíchnou a zjistí co tam je za problém.

2011-07-09 12:21:18

Zkus ty cidla promerit meli by mit kolem 1350ohmu.jinak potom by to mohla delat ridici jednotka ABS.Ale spise bych se priklanel k tem cidlum.

2011-07-11 23:38:57

Proměřit čidla ohmetrem určitě jako první, ovšem pokud je odpor dobrý ještě to nemusí znamenat, že je vše OK. Doporučuju osciloskopem změřit čidla přímo na konektroru u řídící jednotky (tím se zjistí i poškozené dráty). Chce to vyheverovat auto a jednoho co točí kolem a druhého co kouká na osciloskop. Pokud opravdu ze všech čidel leze stejný a správný průběh, pak zkontroluj jestli má ŘJ přívod, atd. Potom jestli konektor k čerpadlu a k ventilům není třeba zoxidovaný, .... Jestliže do řídící jednotky leze co má a na jejím výstupu jsou také všechny členy OK, pak bych teprv sázel na vadnou řídící jednotku. Myslím že mám i schema zapojení ABS na 626, kdyžtak napiš a zkusím ho najít. A ještě jeden typ, mě se jednou stalo, že kontrolka ABS svítila, ale přitom ABS fyzicky fungovalo (u mě byl problém v jednom kabelovém svazku který se prošoupal). Zkus se třeba na šotolině rozjet a natvrdo zaflekovat brzdy, pokud tě nebude pedál kopat do nohy a kola se zastaví ABS nefunguje, pokud ovšem funguje hledej chybu jen na vedení ke kontrolce.

2011-07-12 14:22:51

ABS sem skousel a nefunguje(BRZDI SMYKEM) a nefunguje ani ASRko.zacalo me to delat tak ze pri startu vse normalka zhaslo ale po cca 100metrech se rozsvitilo abs i asr. tet jen vyjmecne zhasne ale jen tak na pul minutku ale v zapeti se zase vse rozsviti. vse sem taktez ocistil skontroloval a o vikendu me to kamos premeri tak uvidime.

2011-07-16 22:25:45

Zdravím zde přítomné mazďáky, poradí mi někdo, kde najdu na 626 gw KOMBI rv.1999 řídící jednotku od ABS, mám podobné problémy, ABS a TCS nefunguje a kontrolky vesele svítí, čidla ABS jsem měřil, jedno bylo vadné, takže následovala výměna. Chyba bohužel nezmizela, tak to chci změřit ještě přímo na třídící jednotce Auto mám týden a s tou chybou jsem ho kupoval. Baterku jsem po výměně měl odpojenou přes noc a chyby nezmizely. Zatím jsem řešil problém s nebrzdící ruční brzdou ( pomohla až výměna obou brzdičů) a teď bych chtěl vyřešit problém kolem ABS. Moc díky za rady.....

2011-07-17 16:56:58

Ahoj, podarilo se ti to spravit? A jestli ano, tak jak? Mam hodne podobny problem. Prozatim jsem vyhodil pojistku k ABS, aby mi to neblblo nez se kontrolka rozsviti. Protoze dokud se nerozsvitila, brzdil jsem automaticky pres ABS. Jakmile se kontrolka rozsviti, ABS prestane fungovat.

2011-07-17 20:51:31

Čaute tak ja už sem stoho jelen včera mě abs i ars zhaslo a už zas fakči jak ma. Vypada to asi na nějaky kontakt . přitom sem vše prolizal a prostřikaval sprejem na kontakty a nepomohlo to. Jen se obavam že to bude dočasny a pak se zase rožnou.

2011-07-18 00:25:55

Tak řídící jednotku jsem našel a první co jsem udělal bylo vytažení konektoru, následovala vizuální kontrola kolem kontaktů kde byly známky mastnoty, na kontakty jako takové vidět moc nebylo. Po otření , vrácení konektoru a zapnutí klíčku do ON chyba ABS zmizela. Po nastartování zhasla i kontrolka TCS, Funkční i tlačítko zapínání a vypínání TCS, tak jsem zkusil funkčnost při jízdě. První test TCS vše OK auto nehráblo, asi po 100 metrech jsem zkusil prudce zabrzdit - ABS také OK ale asi 2 vteřiny, potom se opět objevily obě chyby a celé toto zařízení opět nefunguje. Další experimentování kolem konektoru bylo už bez efektu. Vypadá to na závadu kolem řídící jednotky. Jdu spát, jsem po noční, takže pokračování v pondělí pokud to dovolí počasí. Chci vyndat řídící jednotku a mrknout ještě na kontakty konektorů, od ventilů a motorku, které takto nejsou přístupné, jsem zvědav, jak to půjde vyndat, nechce se mě rozpojovat hydraulika od brzd, tak uvidím jak to půjde pořešit.

2011-07-26 00:27:27

Zdravím, tak vidím, že už asi nikdo z vás problémy nemá, když tu nejsou žádné jiné příspěvky.... Takže abych dokončil co jsem začal. Řídící jednotku jsem demontoval, práce nic moc, je přišroubovaná šrouby 3 x M6 zespodu na rozvodnou kostku hydrauliky. Povoleno a demontováno poslepu není šance šrouby vidět. Po demontáži jednotky jsem se rozhodl ji otevřít, zajímalo mě co je uvnitř tak zvláštního, co by mohlo způsobit poruchu. Uvnitř je deska pl.spojů plná smd integrovaných obvodů a pasivních součástek. Dále jsou na desce dvě relátka, která by mohla být asi jediným největším zdrojem závad této jednotky. Na desce jsou 3 ks konektorů a to hlavní komunikační konektor, konektor motorku a konektor ventilů. Konektory jsem prostříkal kontaktolem a vyfoukal tlakovým vzduchem a všechno jsem poskládal a namontoval zpět. Kontaktolem jsem také prostříkal komunikační konektor na kabelovém svazku, který je spojen s jednotkou. Po zapnutí klíčku do polohy ON asi po 3 vteřinách zhasla porucha ABS a po nastartování zhasla i kontrolka TCS, takže veliká radost. Auto jsem jel hned otestovat na louku aby se daly dobře prověřit obě funkce a vše kupodivu fungovalo jak má. Dnes jezdím asi pátý den po opravě a vše OK. Ještě upozorňuji, že jsem žádný reset počítače neprováděl, prostě když je vše OK tak podle mé zkušenosti závady zmizí sami. Takže pravděpodobná závada v komunikačním konektoru + výměna čidle ABS na zadní kole levá strana, na jehož cívce nebyl měřitelný odpor. Třeba můj postup někomu z vás pomůže, takže přeji hodně úspěchů při odstranění závady. Teď ještě vyřešit problém s poruchou pravděpodobně vadného zátěžového senzoru ve spolujezdcově sedadle a auto bude zase celé funkční, ale to je do jiného vlákna............

2011-07-26 09:32:32

ahoj, dobry tip, a kde ze jsi nasel tu ridici jednotku abska? ve kterych mistech to je, ja mam asi ten stejnej problem, i kdyz brzdy uz taky nejsou co byvali, ale abych zbytecne nekupoval novy vsechny cidla, tak bych zacal taky u toho jak pises ty...

to je dobre ze sme takovi sikovny :)

2011-07-26 23:46:22

To je dobrý nápad,ta jednotka je na ABS?Zkusím to taky.ABS nemusels demontovat,že?

2011-07-27 02:15:43

Ahoj...... Tu řídící jednotku najdeš u levého podběhu kam vedou všechny brzdové trubky od brzdičů a nádobky s brzdovou kapalinou - je to vlastně rozvodná hliníková kostka pod kterou je ta řídící jednotka. Ta jednotka je přišroubovaná 3 šrouby M6. Nejvhodnější nářadí je 10mm očkový klíč. Dělá se to blbě ale jde to udělat. Nevím jak by to šlo zespoda okolo nápravy ale já jí demontoval horem přes motorový prostor. Jediný co je potřeba od jednotky odpojit je konektor, který je přístupny a jde bez problému odpojit. V tomto konektoru byl pravděpodobně problém. Konektor na kabelu není problém propláchnout, ale bacha na tu řídící jednotku, bez vymontování jí ničím neproplachujte protože to z ní nevyteče a utopíte plošný spoj uvnitř. Já jí měl po vymontování celou otevřenou jak jsem psal. Jednotka je zavřená plechovým víkem, které je zalepeno silikonem. Před proplachem konektoru na kabelu , .doporučuji raději odpojit baterii, nevím totiž jestli tam jde nějaké napájení při vypnutém zapalování. Jinak do konektoru mimo jiného vedou všechny čtyři čidla od kol, ale nevím na které piny, nezjišťoval jsem to, protože už jsem to nepotřeboval. Čidla mají mít odpor kolem 1400 ohmů, já měl jedno přerušené a na tomto konektoru by se dal proměřit celý přívod ke každému čidlu. Přeji fakt hodně úspěchů a budu rád když tohle někomu pomůže, nechce se mi dávat peníze servisům, kde si většinou také neví rady a díly mění pokusně a zákazník platí a platí. Mám v současné době ještě Mazdu Xedos 9 a za 7 let co jí mám nebyla v servisu, vše jsem řešil sám a vždy OK. S tím autem se budu těžko loučit je to kočár, ale je mu 17 let, tak asi letos dojezdí..... Tak pracujte a dejte vědět výsledek.

2011-07-27 09:00:53

no ja mam prave taky xedos 9 a nehodlam se ho vzdat, kdyby ses ho pak chtel zbavovat tak dej vedet :) ja jsem s tim autem naramne spokojeny, prave mi taky se vypina abs a nataceni a myslim ze to bude taky kvuli tomu jak pises ty, treba se to povede, maximalne to bude cidlem nebo kabelem... o vikendu na to mrknu


Odpovědět