Fórum - Téma


626 GV - ovládací panel topení - větrák


Fórum Technický koutek 626 GV - ovládací panel topení - větrák
2010-11-12 05:56:32

Ahoj Mazďáci, řeším teď pár ponákupních bot, tak se pls nepozastavujte nad mými dementními otázkami, musím si to trochu osahat a pozjistit kde co je, za každou pomoc budu rád.

Teď k věci : Úterý, Středa, Čtvrtek vše funguje jak má, dneska ráno přijdu a nefunguje větrák topení. Na žádnou rychlost.

Napadá mě tedy co začít kontrolovat :

1) pojistka - kde jsou u GV?

2) čudlík na přepínání 0 - 1 - 2 - 3 nemá aretaci, je cítít že někdy ji měl, je to normální že je to ochozenější? Dokud to fungovalo tak jsem to nastavil vždycky podle čísla a drželo to tam, naslepo bych ale nepoznal o kolik jsem pohnul ( na pochopení ne-funkčnosti tohoto přepínače )

3) kde je nějaký odpor kterým se určují rychlosti větráku? ( tedy do kterého vede "signál" z přepínače ).

případně kudy tudy nejlépe se k těmto věcem dostat?

Nepotkalo Vás to už někoho a co bylo řešením? Takhle z ničeho nic se to vyseje...

2010-11-12 06:49:36

Tak jsem zatím pohledal a našel pár lidiček, jeden ko přepínač, jiní ko ten odporovej řád, kterej je namontovanej přímo na větráku, už to vidím na velkou rozebíračku

2010-11-12 10:35:15

BEr to popořaďe. Pojistky - jedna poj.skřínka by měla být v motoru na pravé straně a druhá v pravo pod palubkou. Aspoň 323 F to tak má. Pokud jsou pojistky ok je to buď motor, předřadný odpor nebo přepínač. Odpor by měl být na těle topení poblíž motoru, vedou tam dráty a je tam konektor. Ideální stav je vyndat celý motor a odzkoužet na stole. Mě se stalo něco podobného, topení mi šlo jen na 4st a byl to odpor. 1,2,3 jdou přes něj a 4 jde natvrdo do mototru. Jestli ti nonejde ani na jeden stupeň spíš bych to hledan na přepínači. Musíš prostě hledat. Takhle od stolu se blbě radí. Držim palec


Odpovědět