Fórum - Téma


626 DiTD problém s elektrikou


Fórum Technický koutek 626 DiTD problém s elektrikou
2013-01-30 19:19:30

Zdravím všechny Mazďáky,

zhruba před měsícem mě začla zlobit moje mazda a nějak se pořád nemůžu dobrat výsledku. Proto budu vděčný za jakoukoliv radu

Zlobení spočívá v nahodilých výpadkách elektriky v přístrojovce..Stalo se mi, že nechtěla nastartovat.. ve druhej poloze normálně nažhavila, a při třetí poloze zhasla palubovka a startér se ani nehnul. Ale radio a digi klima nezhasla. Při vrácení zpátky zacvakalo nějaký relátko kdesi pod nohama spolujezdce.. Podezření jsem měl na spínací skříňku. Tu jsem vyndal, proměřil a na nic jsem nepřišel.. toto ovšem dělá nahodile - třeba každý 20tý nastartování.. Po několikaminutách, či desetiminutách najednou otočí startér a chytne okamžitě.

Další na řadě byl startér - ten jsem vyloučil z důvodu dalších nahodilých výpadků. Např. při zapnutí blinkrů, či stěraču najednou padnou budíky na 0 (tak na 2 sekundy) a rozsvítí se kontrolka brzd a ABS, která po chviličce zhasne. Jak kdyby se restartovala jednotka. Dělá to ovšem zase jen někdy, čili je to téměř nezměřitelný.. Občas i cukne - jak kdyby se na vteřinku vypl motor.

Jednoduše řečeno - jak dostane větší proud do přístrojovky, tak občas vše spadne a hned zase naskočí

Podezření mám na relátko proudu do spínačky. Nevíte prosím, kde ho nalézt, či jak jinak řešit tuto situaci

Jinak auto je dovezené z A, r.v.2002; 626 GF; 185000 najeto; DiTD 81kW.

Dle ohledání po koupi bylo bourané na pravý přední roh, ale nijak extrémně - opraveno není v servisu mazda - našel jsem tam pár úprav, co by v servisu asi neudělali :D

2013-01-31 07:33:43

Zdravím

Pokud bylo vozidlo bourané na přední roh tzn, tak ti mazlík nekde stál na 105% delší dobu bez kapoty a blatníku

a zatíkalo ti tam.

Já bych na to šel postupně od baterky po plusovým svazku. Očisti veškeré kontaky spojky (hlavně tu propojku mezi kabinou a motorem) až po pojistkovou skříň a nezapomen na ukostření baterky a pojistkových skříní.

PS pokud to vozidlo bylo vyrobené pro Itali, Francii nebo Švýcarsko. nalezneš ve plusovým svazku mezi baterkou a starterem tavnou pojisku.


Odpovědět