Fórum - Téma


323F BG převodovka.


Fórum 323 III BG 323F BG převodovka.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé III BG  |  Naše vozidla2009-02-03 21:03:01

Zdravím všechny.Mám problém.Měnil jsem poloosu na BG a tudíž mi vytekl olej.Chtěl jsem ho doplnit ale nenašel jsem nikde žádné napouštěcí místo tak jsem to bral podle 626 že tam musí být kontrolní šroub.Jedinej kterej tam byl je ze předu cca 5-6 cm nad spínačem zpátečky.Zdál se mi sice slabej ale japonci mají všechno malý.Nacpal jsem tam slabou hadičku a nacpal tam olej.Jenže ten šroub už nebylo do čeho zašroubovat.Něco mi tam uteklo do převodovky.Má někdo z vás zkušenosti s podobným průserem?Případně měl někdo tu převodovku rozebranou?Je možná nějaká záchrana na autě nebo budu muset vyndat převodovku?PORAĎTE Hlavně se moc nesmějte.Není to vážně k smíchu.

2009-02-03 23:10:03

No daj aspoň fotku, smiať sa nebudeme, keďže si sami ani olej nevieme vymeniť (niekedy to má výhodu). Ja som to tiež chcel meniť, ale napúšťací bol nízko (5 cm pod kontrolným) tak som do toho nestrkal prsty. Teraz som plánovla naliať cez rúrku na tachometer, ale po tom čo píšeš sa na to asi z vysoka.

Takže tá vec, v ktorej bola skrutka sa uvolnila smerom dnu?? a je večšia ako vyúpúšťaci?

2009-02-04 01:43:17

no vůbec netuším co to tam drží ale za nedlouho to asi zjistím budu 2 převodovky rozdělávat sice ze 323 ale asi to bude podobné jináč olej se většinou doplnuje dírou kde je náhon tachometru a třeba u mé 323 néni kontrolní šroub ale dává se do poloviny ozubeného kolečka toho náhonu

2009-02-04 06:59:55

Renda:Píšeš,že budeš dvě převodovky rozebírat.No jak to tak vypadá tak ajá ji asi budu taky rozebírat.Otázka ale je co pak z toho složím. To,že se to nalejvá náhonem tachometru jsem zjistil včera večer.To už ale bylo hold pozdě.Docela bych byl rád kdybych viděl jak je budeš rozebírat.Jsi ale trochu z ruky.Každopádně dík za zprávu.Jirka

2009-02-04 07:17:27

Čau Marcel.

Nemusíš se výměny oleje bát ale nesmíš být tak blbej jako já.Chce to hlavně klid a trochu přemýšlet.Já udělal tu blbost,že jsem s tím spěchal a bral jsem to podle 626ky.Už se s tou Mazdou trápím ale doslova trápím dva měsíce.Když už to mělo být hotové tak jsem si zase přidal tak fajnovou práci.Měl jsem včera chuť ji polejt benzínem a zapálit.Stále mě drží vstek a uvažuju o tom,že to prodám na díly a bude od toho pokoj.Kdybych ji měl jen jednu tak se to dá nějak snášet ale mám těch mazd 9.Všechny 626ky.Na všech je nějaká práce a už mě to jaksi zmáhá.Tu 323F mám jen jednu.Je to auto který se mi líbí ale špatně se mi s ní jezdí.Nesedí mi v ruce.Než jsem koupil tuhle tak jsem řekl,že mi 323 nesmí do domu.Pak jsem ale koupil tenhle krám a vidím,že se mi mstí.Pořád mě drží ta myšlenka zapálit ji nebo vzít velký kladivo a udělat jí pořádnej kladívkovej lak.Tak za hodinku se na ni pudu podívat.Na práci dnes nemám chuť ale budu si muset ujasnit co dál.

2009-02-04 13:32:10

Poznám to práca kvapná, málo platná. To je ta 323, čo nechcela poriadne ísť nad 2000ot tuším? Tá už mala byť dávno podpálená . No ja som z toho jeleň, lebo ten čo vyzerá ako napúšťaci je strašne nízko a neviem jak sa dostanem k tomu náhonu. Ja mám len jednu Mazdu a prvé auto, a dosť som sa naučil, ale možno ešte jedna pribudne pre ženu. Tak držím palec . Daj fotku ak na ňu pôjdeš len pozerať .

2009-02-04 18:48:41

Jo.To je ta mrcha co mi dala tak zabrat.Motůrek už má nádhernej.V podstatě jsem už měl včera vyjet ale jak vidíš nechce se mnou mluvit.Tak jsem dnes obětoval na pokusy jednu převodovku ze 626ky a na ní jsem se učil.Přišel jsem na to,že to co jsem odšrouboval byl držák hřídele mezikola zpátečky.Dokonce celý mezikolo i s tou hřídelí mi zapadlo do převodovky.Tak jsem vymyslel záchraný plán ale nevím jestli se povede.Zítra mám práci mimo a tak se na to dostanu až v pátek.Pokud neuspěju tak jedu v sobotu pro jinou skříň a čeká mě fajn práce.Nebo to nakonec vyřeším tím benzínem.Sundám z toho nový elektrony,přední spoiler a bude možná velká fagule.No uvidím v pátek co a jak.Ještě napíšu.To aby někdo nebyl tak blbej jako já a poučilo ho to.


Odpovědět