Fórum - Téma


323 bj, 1.5 - olej v sání


Fórum 323 V BJ 323 bj, 1.5 - olej v sání

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 323 / Familia / Protegé V BJ  |  Naše vozidla2011-05-04 09:38:59

Jsem novým majitelem 323F. Včera jsem se podíval na vzduchový filtr a vcelku s překvapením jsem zjistil, že je nasáklý olejem. Olej se tam dostal hadičkou z odvětrání víka ventilů. Otázka je, proč. Jedna varianta je, že někdo při výměně nebo dolívání nalil příliš mnoho oleje a přebytečný olej se prostě někudy dostává ven. Tohle odvětrání je v podstatě jediná cesta... Druhá možnost by teoreticky byl ucpaný nějaký odvětrávací ventil bloku motoru. Nevím ale, jestli 1.5 vůbec takový ventil má a kde bych ho měl hledat.

Dnes srovnám hladinku oleje "na rysku" a vyměním filtr. Nevím, jestli má smysl vymýšlet nějaký systém zachytávání oleje z odvětrávací hadičky, jak už tady bylo párkrát uvedeno (a který by mi v podstatě zajistil, že se mi nový filtr zase nezasere olejem). Jinak po vyčištění a odmaštění airboxu a hlavně váhy vzduchu se auto chová podstatně lépe, nekolísá volnoběh, neškube...

2011-05-04 09:52:11

Jo myslím si, že někdo nalil moc oleje. Taky se mi to stalo, nastesti jenom malinko takze jsem vycistil klapku a vse ok. :)


Odpovědět