Fórum - Téma


3 1.6i, 16V prosba o radu


Fórum 3 (obecně) 3 1.6i, 16V prosba o radu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Mazda 3  |  Naše vozidla2017-08-12 12:07:08

Dobrý den, mám rozjednáno koupi mazdičky 3 1.6i, 16V z 2006 po nekuřákovi který auto servisuje. Mluvila jsem s ním, přijde mi velice seriózní, ale nevím, na co si mám dávat největší pozor. Jedná se o toto auto:

https://auto.bazos.cz/inz...6563/Mazda-3-16-77-kW.php

Já vím, že tato mazda není drahá, ale jsem přes týden v Praze a nemám zde garáž, čili nechci investovat do drahého auta. Ale také není úplně zadarmo a ráda bych, aby mi nějaký pátek sloužilo. Vždy jsem měla Mazdy, ale 323 pak 626, jednou Nissan, ale to byly kusy nezničitelné. Prostě si myslím, že mazdy jsou nej. Jenže to má háček, jsem totální technický jouda a mám paranoinu, aby mě někdo nenapálil. A hlavně jsem nikdy takto na inzerát nekupovala. Pročetla jsem recenze na tento model a celkem pozitivní. Můžete mi prosím poradit, na co si mám dávat pozor, nebo budel lépe s tím jet před koupí do servisu na prohlídku? (na moje náklady samozřejmě) Díky moc za každou radu. Radka

2017-08-12 12:32:21

radka55: Pěkné auto, vem s sebou někoho, kdo autům rozumí. Třeba i někoho místního kdo autům a technice rozumí.

2017-08-12 12:46:36

Píšeš rozumně a tak určitě nebude snadné tě napálit. Pročti si fórum je tam o tom autu plno zajímavostí na které můžeš narazit. Hlavni je nedělat nadšeného kupce a nedělat jů a jé. Vše s klidnou hlavou prohledni a zkontroluj. Zapni sterace, ostrikovace, klimatizaci a tak dale, podivej se pod auto jestli neni spodek motoru od oleje, sklop sedacky a na mistech kde to je možné odchlipni tapecirung. Muze tam byt treba pisek od povodni. To jsem uz tske zazil. Udelej si delší testovací jízdu při, které budeš sama řídit. Ztlum nebo vypni radio a poslouchej jestli se neozyva něco nezdravého a podezřelého. Je jen malo lidí, kteří prodávají auto, které dobře slouží. Většinou se zavina sypat nebo vedi o nejake závadě, kterou již nechtějí platit. Take pokud vedi, ze pujde auto z domu už ho nejaky cas neservisuji. Takze te ceka dalsi investice hned po koupi. Rozvody, olej, svicky, filtry, brzdy tlumice nekdy vyfuk... Je jen procento případů, že nekdo již nechce nebo nemůže řídit, stehuje se na trvalo do jine země a auto bylo garazovane a opecovavane a presto jej nekdo prodává. Zazil jsrm i auto Octavii v super stabu najeto jen 25000Km za 200 000 Kč a když jsme to zkoumali co je na ni divného tak jsme zjistili, od souseda prodejce že si v tom jeho bratr vystrelil mozek z hlavy. Bylo meneno zadní sklo a stropni panel. No ale jezdi v tom. Navic kdo vi za jak dloho ho nasli a jak vypadaji molitany v sedadlech.nechci tě strašit, alr zkoumej co to jde a vezmi si nekoho kdo to auto dobře zná. Servis nemusí být jistota. Napred ti rekne, ze je to Ok a pak tam budeš pečená vařená. Navic oni ti za nic neručí a auto bude tvoje a ne jejich. Promin za diakritiku pisu z mobilu.

2017-08-12 12:54:06

vojtavojta: moc děkuji za reakci. Já bohužel nikoho takového neznám, znám maximálě spoustu účetních a daňařů a to je mi k ničemu :-D Ono mi nezbude, než poprosit prodávajícího, abychom zajeli v Plzni do servisu. Ale našla jsem pouze dealera ASPEKTA a tam je nutno se objednat. Ještě jim zkusim napsat, jestli by byli ochotni jen na to mrknou, kdybych přijela.

2017-08-12 13:11:21

morty: jsi skvělý, moc děkuji, tvůj příspěvek si zapisuji za uši. Jen sehnat někoho v Plzni, bude nadlidský výkon. Ale pokusím se. Moc Moc děkuji a přeji hezký den

2017-08-12 13:52:01

radka55: Auto vypadá pěkně, cena odpovídá počtu km. Při tomhle čísle už je s nějakými dodatečnými investicemi třeba počítat. Většina Mazd s tímhle datem výroby má elektronickou servisní knížku, takže autorizované servisy svoje zásahy evidují, neautorizované samozřejmě jsou mimo (proč taky). Zběžná prohlídka před koupí je vhodná za přítomnosti někoho, kdo už s tím zkušenosti má, diagnostická prohlídka (min. 2k za diagnostiku, aniž na cokoliv sáhnou) je někdy vhodná. Pokud znáte někoho v okolí, kdo takový model má a mohla byste si na auto za jeho patronace "sáhnout", zeptat se, vyzkoušet do čeho jdete, bylo by to prima. Riziko nějaké vždycky je.

2017-08-12 14:28:23

Podívej se na místní členy podle bydliště. Určitě se najde někdo kdo by pomohl.

2017-08-12 15:04:35

Moc všem pánům děkuji za prospěšné rady, jdu hledat někoho v Plzni Pak dám vědět, jak jsem dopadla

2017-08-12 19:30:43

Ahoj. Auto vypadá pěkně sám jsem vlastníkem této Mazdy. Auto jsem kupovalv dobrém stavu ale dej si pozor na řídící jednotku. Vypadaválo osvětlení pulky středové panelu a zadní světla. Začalo to naprosto náhodně, vydrželo to rok. Pak to muselo na opravu. V Mazdě servis mi nabídli akorát novou řídící jednotku za 50 000,- nakonec jsem ji poslal do Něměcka kde ji byli schopni opravit s dvouletou zárukou. Bohužel tohle jde těžko odhalit , musela bys mít to auto na delší dobu. V tomhle vydím největší problém.. Jen te chci na to upozornit. Jinak ti držím palce.

Zatím ahoj

2017-08-12 20:14:48

tankboy: Děkuji za radu. Tu vadnou řídící jednotku by měli na diagnostice ale odhalit, nebo ne? To stojí tolik peněz? Můj táta nedávno zemřel a ty řídící jednotky opravoval klukům gratis, neb to byl jeho koníček

2017-08-13 08:35:49

Radka55: Bohužel pokud to zrovná neudělá tak to neodhalí. Zpočátku to vypadáva jednou za čas , takže pokud si to majitel najde na netu co a jak rychle se toho zbaví. Vydrží to tak rok, pak to jde celé do kopru. Jedná se o nějaké relé které je zalité jakoby v gumě a má prej asi sto nožiček V Německu mi to opravili za deset tisíc, poslal jdem to tam kvůli tomu, že nabízeli dvouletou záruku. Jinak debata zde http://www.mazdaclub.cz/f...budiku-a-palubovky-106742

2017-08-13 09:53:39

Není snazší řidiči jednotku palubky/osvetleni vyndat z nějakého vraku ?? Je to vázáno na VIN vozu ??

2017-08-13 17:42:11

Myslím, že víc ještě pomůže prověření u Mazdy dle VIN kódu. Ostatní zjevné závady samozřejmě víc očí, víc vidí.

Nedávno chtěl kolega koupit fešandu Mazdu v nejmenovaném bazaru aaaaa a.Zjistil jsem po odeslání kódu do Mazdy v Německu, že je zatajeno hezkých pár tisíc kilometrů. On si připlatil prohlídku v Mazdě v UL a tam mu potvrdily.

Tak nejspíš nejprve touto cestou.

I spolehlivý Mercedes může najednou zazlobit. Ale to nikdo neumí předvídat.

2017-08-14 08:24:05

To mě taky napadlo použít z vraku, ale bylo mi řečeno že to prej nejde. naštěstí mám klid už to nedělá , je to delší čas a záruka se na to vždycky hodí. Záleží co kdo preferuje. Já jsem radši zvolil se zárukou, přeci je to jen asi dost velkej zásah. Takže držím palce.


Odpovědět