Fórum - Detail zprávy / Odpověď


2015-01-21 16:06:57 RX-8 Poruchy

Ahoj,

tak mám opět problém :D. No nebojte, že už mě to nezačíná štvát. A tím je lehké, zato permanentní přehřívání motoru. Teplota vystoupá na 102 °C a tam drží. Přijde mi to trochu moc. Když jsem to kontroloval po přestavbě motoru, tak držel 96 °C. Těch 6 °C se nemusí zdát jako moc, ale projevuje se to zajímavě. Přehřátý motor totiž startuje hodně ztěžka (třeba 5s) oproti normálu (prakticky hned).

Nicméně tedy, pokud normálně jezdím, je vše v pohodě. Teplota nepřerůstá normální hodnotu. Auto startuje i po ostré jízdě a dochlazením klidnou jízdou. Jakmile ale jsem nucen jet zácpou, anebo jen popojíždět. Tak mám problém motor nastartovat. Dle diag pak stoupá i třeba na 107 °C. Přesto, že vše vypadá v pohodě. Žádné chybové hlášení. Představte si to při stání na benzínové stanici a je vám jasný, jaký to je problém. Nehledě, že si takto oddělám dobrý motor. Doporučili byste mi něco? Vtipné je, že problém mám v chladnějším počasí a v létě (po přestavbě) bylo vše OK. A nemá smysl dochlazovat na volnoběh, protože motor nedochladím, spíš naopak. Takže to dnes řeším před zastavením klidnou jízdou, kdy vychladím a u baráku chcípnu.

Napadá někoho něco? Pojistky a ventilátor jsem kontroloval. Může to být vodní pumpa? Termostat? Vyplatí se orignál? Nebo radši něco jiného? Třeba to už někdo někdy řešil. Do vyřešení je auto odstaveno. Stejně jsem jezdil, jen když bylo hezky (jo vtipný v zimě, ale fakt hezky bylo :D).




Zpět do Diskuze (Fórum): RX-8 Poruchy

Pouze pro online zalogované

Musíš se nejprve zalogovat pod svým uživatelským jménem (případně zdarma zaregistrovat, nejste-li ještě členem klubu).


Registrace nového uživatele
Login (Přihlášení)