Články


Pravidla klubu (detailněji)

13 komentářů 2016-03-13 Přečteno: 1 911x

Pravidla klubu v detailnějším podání a ty, které se nejčastěji porušují

Duplicita:

Toto pravidlo je nejčastěji porušované a přes to, že je uvedené v pravidlech se kterými musí každý s jak registrovaných tak nově registrovaných souhlasit. Duplicita je definovaná jako založení vlákna které již na klubu je. Pokud se na klubu již řeší například "M6 GG/ GY - Problém s EGR" a vy máte stejný problém, je potřeba toto téma najít buď přes sekci "Fórum" > "výběr vozu" a dohledání příslušného tématu, nebo vyhledáním přes náš interní vyhledávač který vám po napsání textu "EGR" vypíše všechny témata týkající se "EGR". Vyhledávač prioritně vyhledá nejdiskutovanější témata. Vy můžete nalézt nejvhodnější podle popisu samotného tématu a do něj vložit Vaši otázku a nejen to. Jsme rádi za každou informaci, i tu, kde se pochlubíte s výsledkem opravy atd.

Doublepost:

Další pravidlo které je na klubu nejvíce porušované. Doublepost se rozumí tím, že napíšete do fóra ať otázku nebo odpověď a než stihne někdo další k vašemu příspěvku odepsat, napíšete příspěvek nový. V tomto případě musí administrátor každý z těchto doublepostů sloučit a udělat z něj jeden. Pokud jste napsali příspěvek a uvedomili jste si, že jste něco zapomněli dodat, chcete reagovat na příspěvek dalšího člena a nebo jste během chvíle (než stihl někdo odpovědět) zjistili řešení, jste povinni svůj příspěvek "editovat" a informaci dopsat do něj. Toto však neplatí ve chvíli, kdy je Váš příspěvek starší více jak 48 hodin. Poté je tolerované a v rámci pravidel povolené napsat nový příspěvek a tím například povzbudit rádce k odpovědi. Povzbudit samozřejmě slušne :)

Aktualizuji toto pravidlo o jistý "TRIPPLEPOST" a více postu od jednoho uživatele za sebou jdoucích. Pokud bude mít jeden uživatel více než dva posty pod sebou v době kratší než 48 hodin (viz. DOUBLEPOST), je případný trest vyšší než u klasického DOUBLEPOSTU! Již se na klubu vyskutují i 4 příspěvky od jednoho uživatele pod sebou v době rozmezí asi 12 minut. Pokud uznám že jde o drzost a úmyslné jednání k budoucí hádce v interních zprávách, trest bude pro uživatele fatální (viz. závěr tohoto článku).

Vulgarity:

Jak je v pravidlech psáno, je potřeba dodržovat jisté slušné chování. Jiště nejsme sprosťáci a proto si odpustíme veškeré vulgarity typu "ho*no", k*rvy, na*ral, ko*oti a podobné. Vzhledem k tomu, že náš klub navštěvuje denně spousta lidí, nikdo není zvědavý na tyto slova. Nejen návštěvníci ale i partneři vidí jak tu mezi sebou jednáme a pak si každý udělá obrázek. V případě, že se někdo z nás potřebuje vynadávat nebo uvolnit tlak, rozhodně to zkuste mimo klub ale pokud to jinak nepůjde, máme tu speciální sekci "Hospoda 18+" kterou najdete na fóru a zde můžete samozřejmě v rámci dodržení ostatních pravidel zanadávat. Rozhodně nebudeme tolerovat každodenní upouštění páry. Osobně jsem zde vložil příspěvek kde nadávám na sebe kvůli nabouranému nárazníku. Kdo najde tento příspěvek jako první, pošle mi soukromou zprávu a toho hezky a zdarma odměním :)

Poškozování klubu či jeho členů:

Již jsem se setkal s uživateli, kteří mi na základě uděleného trestu psali hodně neslušné zprávy. Jelikož nešlo jen o nadávky na mě jako administrátora ale i na samotný klub a jeho principy, pravidla a nastavení, rozhodl jsem se na tomto základě vystavit pravidlo které přísně zakazuje jakékoliv jednání poškozující klub výrazy jako "toto je klub na ho*vo" nebo jsi kre*én který zneužívá klubové pravomoci. V případě, že uvidím takové nebo podobné názory ať v interní zprávě nebo kdekoli jinde na klubu, autorovi bude okamžitě udělen trest nejvyšší!

Špatný popis:

Špatný popis vlákna je zde na denním pořádku. V případě, že nemůžete najít téma například "RX-8 - Stahování oken", můžete založit nové vlákno které se bude tímto problémem zabývat. Popis však musí jasně, jednoduše a výstižne označovat problém a samozřejmě také označení vozu. Pokud napíšete do sekce RX-8 pouze "okna", Váš příspěvek bude uzamknut nebo smazán! Jsme lidi a usnadníme si práci tím, že budeme nazývat věci pravými jmény.

Vyjadřování se a gramatika:

Ti, co se na klubu pohybují denně nebo alespoň několikrát týdně vidí a čtou zprávy uživatelů kteří buď komentují nebo se ptají a kolikrát mám i já problém rozluštit oč vlastně jde. Jelikož je tento klub přátelský a není snobský, není nutné tu psát spisovně či v profesionální češtině / slovenštině. Rozhodně si prosím po sobě příspěvek přečtěte než jej odešlete. Slova typu "vívěva" (toto slovo není tak často používáno) jsou tolerovány ale napsat "mýsto" je podle mne věc základní školy. Apeluji tedy na nás všechny, aby jsme si to co píšeme prostě a jednoduše po sobě přečetli. 

CHAT není poradna ani fórum!:

Pokud se chcete zeptat na nějakou otázku co se týče poruchy, hodnocení nebo názoru, využijte informace na fóru a při nejhorším poradnu. CHAT je pouze k diskuzi která se nijak netýká problémů vozů ale spíše k společnému pokecu. Pokud někdo slušně požádá o pomoc s nalezením příslušného tématu z fóra, bude mu vyhoveno. Pokud však bude považovat CHAT za fórum, příspěvek bude odstraněn.

Informace o voze v příspěvku:

Pokud žádáte odpověď na Vaši otázku ať v poradně či na fóru, rozhodně svoji otázku uveďte na pravou míru. Pokud není někdo schopen napsat, že nefungují potkávací světla a nenapíše na jakém autě (model, typ, rok výroby, karoserie...), nečekejte inteligentní odpověď. V mnoha případech nepřijde žádná nebo přijde typu "na čem? Na žigulu?" K tomuto problému ještě níže vypíšu proč používat svůj VIN kód. Zkuste sami napsat kvalitní otázku s kvalitním popisem a uvidíte, jak rychle se Vám dostaví odpověď.

Informace o voze - VIN:

Proč používat Váš VIN kód nebo-li (Vehicle identification number)?

Jelikož je klub naplňený převážně těmi, kteří chtěji poradit, usnadněte jim to tím, že si v profilu vyplníte nejen informace o voze (viz. níže) ale také VIN kód který prezentuje přesné označení dílů. Díky číslu dílu pořídíte přesně to, co potřebujete a vyhnete se tomu, že díl nebude pasovat či bude na jiný rok nebo motorizaci. VIN kód není rodné číslo (je to pomyslené rodné číslo vozu, ne Vaše) které by bylo jakkoliv zneužitelné. Pokud Vám chce někdo auto ukrást, udělá tak i bez VIN kódu. Navíc když se podívate za čelní sklo nebo na skla dveří (většina modelů), VIN je tam uveden pískováním v případě krádeži. Není tedy nutné tento údaj držet v tajnosti. Navíc jsou tu i dceřinné kluby kde je uvedení VIN podmínkou (ne doslova ale kdo nemá uveden VIN, automaticky se mu nedostane odpověď na otázku).

Informace o voze v profilu:

Tyto řádky patří nastavení Vašeho profilu a jsou spojené s posledními dvěma výše uvedenými. Pokud nemáte svůj profil řádně vyplněný a nemáte tam uvedené vozidlo, nečekejte, že se vám dostane rychlé odpovědi. Každý kdo reaguje na Vaši otázku klikne na Váš profil a tam uvidí "nic".. Pokud píšete o nějakém voze a nemáte jej zaregistrovaný, nikdo nemůže vědět zda nepíšete o vozidle jiném. Pokud však své auto zaregistrujete tak stejně jako u zadaného VIN kódu usnadníte rádcům práci. Nikdo se nebude zabývat někým, kdo si nedá dvě minuty práce s uvedením například informací o motoru nebo o karoserii.

V případě, že si nejste jisti nějakým údajem o Vašem voze při jeho registraci, kontaktujte mne a spolu to dáme dohromady. Zkuste namátkově kliknout na profil některých z momentálně aktivních "online" členů a porovnejte sami, zda je dobré to mít vyplněné.

Informace pro uživatele - hříšníky:

Jelikož není správa klubu vůbec jednoduchá a administrátor musí mít všeobecný přehled, je potřeba udržet si jisté měřítko s tresty a také jednáním se samotnými hříšníky porušující pravidla. V tomto odstavci bych rád všechny upozornil, že slovo administrátora je na klubu konečné a tudíž neexistuje jakékoli smlouvání o trestu, diskutování o pravidlech a jejich porušení či jiné. V případě že se chcete obhájit - postupujte dle pravidel a kontaktujte administrátora který vám trest udělil nebo vás na pravidla upozornil. Pokud však bude někdo diskutovat o nesprávném postupu administrátora, kdy bude administrátor v právu, trest bude navýšen až na maximální hodnotu a tou je smazání profilu. Rozhodně je možné udělat jistou vyjímku v samotném žebříčku trestů ale za předpokladu, že trestaný bude slušně jednat a nikoli ponižovat klub či jeho správce.

Tresty jsou udělovány dle rozsahu porušení pravidel. Omluvy se přijímají - diskuze o tom že je někdo nevynný vedou u většiny případů k trestu vyššímu! Pro administrátory je zde databáze která je interní a každý přestupek či varování na porušení pravidel je zde zapsáno. Pokud bude člen upozorněn na porušení pravidel (prvotní porušení), je toto upozornění zapsáno a v případě že se tak bude opakovat, je každému administrátorovi známo že to není poprvé co byl uživatel upozorněn. 

Na závěr bych chtěl upozornit, že tyto pravidla se netýkají pouze fóra ale také CHATu a inzerce. Pokud například něco prodáváte na inzerci která je mimochodem v rámci klubu zdarma, popište výstižně přesně co prodáváte / sháníte, jak to vypadá (například fotkou) a samozřejmě cena. Pokud jste schopen vyjednávat, tak dohodou. Opět to zvýší účinnost a kupující / prodávající uvidí kvalitní inzerát na který bude reagovat. 

Tímto všechny vyzývám k napravě a respektování pravidel, byť nejsme amatérský spolek nevychovanců a nepřátel. Jsme komunita kterou spojuje minimálně láska ke značce Mazda a proto si pomáháme zde. Osobně tu jsem proto, abych na pořádek dohlížel a dělám to naprosto dobrovolně. Prosím tedy všechny, aby mi práci usnadnili a tím dali prostor například k tvorbě nových zajímavých článků.

Doplním i informaci ohledně postihu v případě, že budou pravidla porušena. V první řadě bude uživateli zaslána interní zpráva kde bude informován o porušení pravidla. Pokud se tak stane opakovaně, nebude již uživatel upozorněn ale obdrží trest hodný činu. Jak jste mnozí zvyklí, tresty jsou na každém klubu (na každém kvalitním klubu) a slouží k napravení toho, kdo neumí respektovat pravidla. Vše bude po zásluze potrestáno.

Jelikož tu nechci dělat rozbroje a trestat jak se mi zamane, existuje jistá směrnice platná pro všechny členy klubu nevstahující se na to, jak dlouho je člen registrován nebo kolik toho klubu přinesl.

V případě jakýchkoliv dotazů se obracejte na příslušnou diskuzi k tomuto článku, či pokud je to tajné, kontaktujte přímo mě a to, soukromou zprávou. Všechny dotazy a připomínky týkající se tohoto článku budou vyslyšeny. :)

NEZNALOST TĚCHTO PRAVIDEL NEOMLOUVÁ! KAŽDÝ JE PŘI REGISTRACI POVINÝ PRAVIDLA ČÍST A TAKÉ JE DODRŽOVAT!

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Pravidla klubu (detailněji) 13 Magnetto Magnetto
7 měsíců, 23 dnů Pravidla klubu (detailněji)

Foto galerie


Články