Články


Nový model Mazda CX-5

2011-10-10 Přečteno: 4 400x

Mazda v úterý dopoledne zveřejnila první snímky sériové verze svého nového SUV - modelu CX-5. Automobil bude mít světovou premiéru na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Nový model CX-5 bude první Mazda s tzv. principem Skyactiv Technology. O co jde? Základem je optimalizace spalovacího procesu a snižování hmotnosti. U benzínových motorů se využívá vysoký kompresní poměr (14,0:1), o 10 procent nižší hmotnost, o 30 procent snížené vnitřní tření.

U naftových motorů jde o proměnný zdvih výfukových ventilů, sekvenční přeplňování dvojicí turbodmychadel a rovněž o 10 procent nižší hmotnost než u srovnatelných „starých“ motorů od Mazdy. Motory budou spřaženy se šestistupňovou manuální převodovkou, k dispozici bude kromě pohonu 4x4 i pohon pouze předních kol.

Mazda zatím neoznámila žádné technické podrobnosti, ty zveřejní patrně až v polovině září. Jisté pouze je, že na výběr bude jak nový naftový, tak benzínový motor. Jisté není ani datum zahájení prodeje, dá se však předpokládat konec letošního roku.

Mezi hlavní konkurenty Mazdy CX-5 bude patřit Audi Q5,BMW X3, Land Rover Freelander nebo Volvo XC60.

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mazda CX-5

Toto je článek o modelu Mazda CX-5 I


Články