Články


Mazda MX – 5 GT

2011-03-24 Přečteno: 3 718x

Mazda bude závodit

Mazda se rozhodla pro účast ve slavném závodě Britcar MSA British Endurance Championship a za tím účelem vytvořila sportovní automobil Mazda MX – 5 GT, který by měl bez problému obstát v souboji proti silným protivníkům.

Velmi malá hmotnost

Mazda MX – 5 GT je skutečnou technologickou výzvou, neboť si Mazda dala záležet na tom, aby na vozu nebyl ani jeden přebytečný gram. Automobil váží pouhých 850 kg a je vybaven 2, 0 litrovým motorem, který ze sebe umí vydat sílu 275 koní. Motor je spojen se šestirychlostní sekvenční převodovkou.

Vyladěna pro závody

Zkonstruování vozu vývojářům trvalo 400 hodin, převážná většina vozu je tvořena z lehkého polykarbonátu, okna a dveře jsou pak vytvořena z uhlíkových vláken. Vůz je také vybaven závodními sedačkami, hasicím přístrojem a soutěžním volantem. Zadní náprava, pojezdy i hnací ústrojí byly doladěny speciálně pro závodní účely.

Povedený design

Ačkoliv jsou technologie důležitější, Mazda nepodcenila ani designovou stránku tohoto vozu – ladný kabriolet vypadá dobře i se závodní bezpečnostní klecí, dobrý dojem dělají i tmavá kola. V interiéru nenajdete žádné přebytečné prvky, hlavní dominantou prostoru je volant od společnosti Momo.

Zajímavá barva

Automobil byl vytvořen v nepřehlédnutelné zelené metalíze, která jistě bude v závodním poli zářit na míle daleko. Nezbývá než Mazdě v jejím závodnickém úsilí popřát mnoho štěstí, jistě o tomto vozu ještě mnohé uslyšíme. Ať už v dobrém nebo ve zlém.

Zdroj : www.autocar.co.uk

Autor : Michaela

Diskuze o článku Nové téma


Foto galerie

Mazda MX-5

Toto je článek o modelu Mazda MX-5


Články