Články


fotonávod - demontáž čalounění dveří (tapecirungu) M6 GG

20 komentářů 2013-07-12 Přečteno: 8 073x

Občas je potřeba demontovat čalounění dveří, v tomto popisovaném případě za účelem vytlumení dveří. Děkuji členovi Edems za zpracování tohoto článku.
Návod je pro Mazdu6 GG po FL

Jak rozebrat dveře

Přední dveře


Nejprve je potřeba sundat tapecírung. Ten drží na 3 šroubech (obr. 1) pod klikou, v rukojeti a pod světlem dveří. (U spolujezdce klika a 2 šrouby v madle. Madlo podebrat zespodu, je tam výkroj a nahoře potom malý háček). Dále drží na plastových cvocích, které jsou v místech zakroužkovaných zeleně (obr.2). Ideální je zabrat odspodu. Pravděpodobně nějaký cvok nepřežije :)

Pro sundání tapce je potřeba odpojit konektory oken (poprvé jde hodně mizerně, lepší aby jeden držel tapec a druhý vytáhl konektory). Jsou tam pojistky, na které je ideální malý plochý šroubováček. Po odebrání je potřeba odpojit ostatní konektory na dveřích (oranžový rámeček).

Pak jsou 2 varianty, jestli sundat táhlo kliky, nebo odpojit elektriku a tu následně dát do auta. Já dělal druhou variantu.

Pro odpojení motoru na okno je potřeba vyšroubovat 3 šrouby – zakroužkováno modře. Jsou docela dlouhé. Po jejich vyšroubování se motor mírně pootočí doleva a vytáhne ven. Pro sundání kabeláže z příčky se mi osvědčil opět malý plochý šroubovák a postupné povytahování při přidržování zobáčků. Aby bylo možné elektriku sundat komplet, je potřeba vyndat i reproduktor – ve žlutých kroužcích (zde repro Bose, ale nejspíš stejné pro většinu).

Poté zde zůstanou fialově a červeně označené šroubky a matky. Levý křížový šroub (fialově) drží příčku a konektor. Dvě fialové matky drží stahovačku okna. Po jejich odšroubování (a vytaženém okně) okno drží relativně pevně. (Při vytlumování dveří jsem jej nijak nezajišťoval, ani nepřilepoval.) Pak již zbývá pouze vyšroubovat zbylé šrouby (červeně).

Po odšroubování všech šroubů a matek stačí chytit příčku a mírně táhnout. Je přilepena silikonem, nebo nějakým podobným lepidlem. Výsledek je na obr.3.
Zadní dveře
Tapec drží na 3 šroubech (obr.4 a 5) pod klikou a 2 šrouby v madle. Madlo podebrat zespodu, je tam výkroj a nahoře potom malý háček. Dále drží na plastových cvocích, které jsou v místech zakroužkovaných zeleně (obr.6). Ideální je zabrat odspodu. Pravděpodobně nějaký cvok nepřežije :)

Pro sundání tapce je potřeba odpojit konektory oken (poprvé jde hodně mizerně, lepší aby jeden držel tapec a druhý vytáhl konektory). Jsou tam pojistky, na které je ideální malý plochý šroubováček. Po odebrání je potřeba odpojit ostatní konektory na dveřích (oranžový rámeček).


Pak jsou 2 varianty, jestli sundat táhlo kliky, nebo odpojit elektriku a tu následně dát do auta. Já dělal druhou variantu.


Pro odpojení motoru na okno je potřeba vyšroubovat 3 šrouby – zakroužkováno modře. Jsou docela dlouhé. Po jejich vyšroubování se motor mírně pootočí doleva a vytáhne ven. Pro sundání kabeláže z příčky se mi osvědčil opět malý plochý šroubovák a postupné povytahování při přidržování zobáčků. Aby bylo možné elektriku sundat komplet, je potřeba vyndat i reproduktor – ve žlutých kroužcích (zde repro Bose, ale nejspíš stejné pro většinu)


Poté zde zůstanou fialově a červeně označené šroubky a matky (ve velkém fialovém kruhu je stahovačka za příčkou) – obr.7. Levý křížový šroub (fialově) drží příčku a konektor. Dvě fialové matky drží stahovačku okna. Po jejich odšroubování (a vytaženém okně) okno moc nedrží. (Tohle jsem zajišťoval přilepením papírovou páskou z obou stran přes hranu dveří.) Pak již zbývá pouze vyšroubovat zbylé šrouby (červeně).


Po odšroubování všech šroubů a matek stačí chytit příčku a mírně táhnout. Je přilepena silikonem, nebo nějakým podobným lepidlem.

Zpětná montáž

Vše dát zpátky v opačném pořadí ;-)

Diskuze o článku Nové téma

Témata # Autor Poslední příspěvek
Demontáž čalounění dveří 21 Petrsvetr goliat
1 let, 11 měsíců Demontáž čalounění dveří

Foto galerie

Mazda 6

Toto je článek o modelu Mazda 6 GG / GY

Fotonávod Mazda6 GG/GY - Trippling, tzv trojblik

Návod napsal a foto pořídil člen Clusoe, celý text je beze změn převzat od něj. Za návod mu děkujeme.

Takze len tak v skratke, mam jednoduchy Trippling modul od firmy Keetec, je to modul len na trojite bliknutie smeroviek po tuknuti do packy (ziadne denne svietenie, len "trojblik") tento modul sa da v pohodke kupit v cehach aj na slovensku za cca 20-30€ ako sa komu kde podari.

Montaz je velmi je...

Svolávací akce Mazda 6 GG/GY

 Mazda vydala svolávací akci na výměnu odpalovačů airbagů pro Mazdu6 GG a GY, Tato akce je platná pouze na některé konkrétní vozy. Jelikož vzhledem ke stáří vozidel jsou již vozy u jiných majitelů a asi nejezdí do autorizáku, zkuste kontaktovat servis s VIN číslem s žádostí o prověření.

U některých vozidel Mazda6 může dojít k tomu, že se zhoršila hustota pyrotechnické náplně předního airbagu spol...

Návod - Přestavba zadních světel Mazda 6 (GG) na LED

Návod - Přestavba zadních světel Mazda 6 (GG) na LED

Vzhledem ke kladým ohlasům na fotografie přestavby světel na moji Mazdě a k různým dotazům jsem se rozhodl napsat k této přestavbě článek-návod.

 

Kompatibilní vozidla:  Mazda 6 (GG) Hatchback/Sedan, Mazda 6 MPS

 

Použité součásti :

Fotonávod - montáž parkovacích senzorů Mazda 6 GY

Autor: Pweter        Vozidlo: Mazda 6 GY       Senzory: senzory prodáva Jablotron pod označením PS-062. Na krabici byla značka Longhorn H062            Fotografie jsou očíslovány dle jednotlivých bodů návodu. Text jsme nepozměňovali, je v slovenském jazyce.1. Odmontovať náraznik1.1 Zhodiť bočné svetlá - pod odkrytovaní zvnútra odšróboval po dve matice na každom svetle, M10 a M8. Svetla som vysunul...

Pro nováčky v sekci Mazda 6

Protože v sekci Mazda 6 vzniká spousta nových vláken, která se duplikují, rozhodnul jsem se, že zkusím vytvořit článek pro všechny nově příchozi na naše fórum, ve kterém budou odkazy k nejčastěji se vyskytujícím dotazům. V podstatě takový rozcestník.V tuto chvíli je to pouze pracovní verze, která se bude stále doplňovat. Proto kdokoliv z vás bude mit jakoukoliv připomínku, můžete ji napsat do disk...

Nová Mazda 6 - report

Nová Mazda 6 - report

AUTOR: 323.Hans.626 (Honza)

Dámy a pánové, dnes nastal ten slavný den, na který jsem se těšil již více než půl roku, čili den, kdy usednu za volant nové Mazdy 6 GH. Dojmy jsou veskrze pozitivní, ovšem nic nedokáže moje dojmy potvrdit lépe nežli to, že sami usednete za volant toho...


Články